Zobacz temat - [75] problem z centralnym zamkiem \elektryką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [75] problem z centralnym zamkiem \elektryką

limited - Wto Wrz 15, 2015 11:48
Temat postu: [75] problem z centralnym zamkiem \elektryką
Witam mój problem wygląda następująco: budzę się rano idę do auta a tu mrygaja kierunki i wszystkie szyby na dole. Po zamknięciu wszystkiego auto zamyka się i nagle się otwiera a po chwili szyby idą w dół. Odłączałem aku i nic nie pomogło... moduł komfortu czarny... Po odpaleniu auta wszystko ok po wyciągnięciu kluczyka szyby się otwierają. po zgaszeniu silnika słychać coś z okolić schowka a przedtem tego nie było....
prebenny - Wto Wrz 15, 2015 11:52

Masz drożne odpływy w podszybiu?
limited - Wto Wrz 15, 2015 12:01

tak wszystko odetkane.. wyciągnąłem bezpieczniki szyby się nie otwieraj ale kierunki dalej mrgaja
longer86 - Wto Wrz 15, 2015 12:08

masz webasto? odłącz wtyczke i sprawdz czy sie poprawiło, jeśli nie to może trzeba sp[rawdzic punkty masowe pod wykładziną kierowcy
limited - Wto Wrz 15, 2015 12:11

webasta nie posiadam.... cały czas było dobrze wczoraj wracałem z pracy i padało dość mocno może jakaś wilgoć. odkręcałem moduł komfortu wszystko czyste i suche
MaReK - Wto Wrz 15, 2015 12:12

Odłącz zamek od instalacji w drzwiach kierowcy. Sprawdź rano czy ustąpiło...
limited - Wto Wrz 15, 2015 12:17

teraz poszedłem zamknąć szyby i chciałem odłączyć aku... włożyłem poprzednio wyciągnięte bezpieczniki zamknąłem auto i cisza... czynność powtórzyłem 5 razy otwiera i zamyka ok... wiksuje od pogody?? auto stoi pod chmurka... kiedyś miałem podobna sytuacje po zamknięciu auta z kluczyka szyby poszły w dół i tak dwukrotnie... ale za 3 razem już wszystko było ok
longer86 - Wto Wrz 15, 2015 12:28

gdzieś woda czyni zło. mi kiedyś po opadach deszczu świrowały wycieraczki i nie mogłem ich wyłączyć
limited - Wto Wrz 15, 2015 12:30

bezpieczniki pod maską też suche
MaReK - Wto Wrz 15, 2015 12:31

Podejrzewam uszkodzenia zamka w drzwiach kierowcy. Być może to tylko wilgoć i osuszenie połączone z jakimś preparatem poprawiającym styki i wytrącającym wilgoć pomoże.

Zamek daje sygnał do BCU tak jakbyś włożył i przekręcił kluczyk na pozycję otwierania... w czasie jazdy niestety też mogą dziać się takie kwiatki - np. mrugają kierunki ;)

limited - Wto Wrz 15, 2015 14:53

no właśnie kierunki mrygły mi pare razy jak wracałem z miasta... czyli ten zamek przy klamce?? dojście po zdjęciu tapicerki??

[ Dodano: Wto Wrz 15, 2015 14:53 ]
Jazz myślałem że będzie dobrze... W drodze do pracy to samo... Odlaczylem aku jutro sprawdzę klamkę od kierowcy

MaReK - Wto Wrz 15, 2015 15:13

Nie klamkę, tylko zamek w drzwiach kierowcy. To taki "master" dla BCU.
On jest połączony z klamką i bębenkiem za pomocą dźwigni i mechanizmu.

limited - Wto Wrz 15, 2015 15:39

Rozumiem że mam to rozłączyć??
MaReK - Wto Wrz 15, 2015 22:01

tak. rozłącz. siłą rzeczy ten zamek nie bedzie dzialac.
Musisz zamknac recznie te drzwi.

limited - Sro Wrz 16, 2015 15:31

Dziś rano podłączyłem aku i wszystko ok. Poczekam do następnego deszczu :|
longer86 - Sro Wrz 16, 2015 16:05

jak długo masz akumulator? punkty masowe ok?
limited - Sro Wrz 16, 2015 21:37

Ako mam odkąd kupiłem samochód już był trzyma palił w zimę. Auto mam prawie rok