Zobacz temat - [R75] Inne rozwiązanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Inne rozwiązanie

alpacino - Sob Wrz 19, 2015 15:22
Temat postu: [R75] Inne rozwiązanie
Dziecinnie proste !! !
Wczoraj zabrałem się za montaż tabletu ( a raczej chciałem się zabrać! :mrgreen: ) według spidi32 ,tu słowa uznania za pomysłowość !! !!, jednakże po zdemontowaniu mojego radia ( z dużym monitorem ) i odpięciu go miałem dwie kostki (biała i niebieska ) 12 pinowe
Nie chciałem mędzić na forum ,usiadłem załamany w fotelu kierowcy bliski załamania i po drugim browarku , dotarła do mnie taka koncepcja :grin:
Byłem w posiadaniu transmitera fm typu:kaseta.
Pierwszą rzeczą którą zrobiłem ,było wciśnięcie wgłąb konsoli centralnej całego dużego radia ....UDAŁO się :mrgreen:
Reszta to już bajka !
Tablet w ramkę zamontowałem według pomysłu spidi23 (z małą modyfikacją ) ponieważ mój tablet :Ferguson Regent TV7 ,jest nieco większy , zrobiłem wycięcia na niego z góry i z dołu ramki obok tabletu w ramce mam zrobione dwa wyjścia USB
zasilanie zrobione według spidi23 z tym że napięcie do gniazda zapalniczki pociągnąłem osobno z instalacji ( cała intalacja schowana we wnęce za tabletem)
Połączenie tabletu z oryginalnym radiem za pomocą wspomnianego transmitera FM


Reultat, PLUSY:
1.RADIO
2.TELEWIZJA
3.NAWIGACJA
4. INTERNET
5.TELEFON
6.STEROWANIE GŁOSEM Z KIEROWNICY :mrgreen:
7. POZOSTAWIONE ORYGINALNE RADIO (dostępne bez problemu z poziomu sterowania z kierownicy
8. BEZPROBLEMOWE DOJŚCIE DO WSZYSTICH USTAWIEŃ !! ! W WYŚWIETLANIU KOMPUTERA( JĘZYK ,TEMPERATURA,SPALANIE ITD,ITP) PO WYJĘCIU TABLETU
9. JAKOŚĆ DZWIĘKU według mnie lepsza niż oryginał !(tablet oczywiście ma własny equalizer
MINUSY:
BRAK!!!
Zapomniałem dodać wcześniej ,że tablet wyposażyłem w modem 3G na USB

MaReK - Sob Wrz 19, 2015 16:01

Zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda.
Albo nawet zrób krótki film pokazowy i wrzuć na YT.

Pozdro,

rafalmis1 - Sob Wrz 19, 2015 22:13

alpacino, masz na wyposażeniu H/K?? Jeżeli nie to możesz wyrzucić monitor z wnęki konsoli. Pod zapalniczką masz właściwą kostkę, trzeba tylko przejście kupić. Jak interesuje cie więcej to pisz
alpacino - Nie Wrz 20, 2015 10:49
Temat postu: [R75] Inne rozwiązanie
rafalmis1 napisał/a:
alpacino, masz na wyposażeniu H/K?? Jeżeli nie to możesz wyrzucić monitor z wnęki konsoli. Pod zapalniczką masz właściwą kostkę, trzeba tylko przejście kupić. Jak interesuje cie więcej to pisz


Nie ,nie mam H/K.Brzmi interesująco :mrgreen: , mógłbyś bardziej sprecyzować ??
W zasadzie obecność monitora w niczym nie przeszkadza,ale warto poznać inne rozwiązania :mrgreen:

[ Dodano: Nie Wrz 20, 2015 10:49 ]
MaReK napisał/a:
Zrób zdjęcie i pokaż jak to wygląda.
Albo nawet zrób krótki film pokazowy i wrzuć na YT.

Pozdro,

Witam, postaram się w poniedziałek porobić jakieś zdjęcia , lub sklecić jakiś filmik

rafalmis1 - Nie Wrz 20, 2015 14:28

alpacino napisał/a:
Nie ,nie mam H/K.Brzmi interesująco , mógłbyś bardziej sprecyzować

jest to nagłośnienie fabryczne premium (Harman Kardon)
Jeżeli nie masz takiego nagłośnienie to możesz monitor z powodzeniem wywalić. Tylko wówczas stracisz sterowanie z kierownicy. W sumie jeżeli ten zestaw ci pasuje to możesz zostawić jak jest. Tylko jak chcesz poprawić jakość dźwięku, to zastosowanie sposobu spidi32, będzie lepsze, mimo ze stracisz sterowanie przód, tył

alpacino - Nie Wrz 20, 2015 19:23
Temat postu: [R75] Inne rozwiązanie
rafalmis1 napisał/a:
alpacino napisał/a:
Nie ,nie mam H/K.Brzmi interesująco , mógłbyś bardziej sprecyzować

jest to nagłośnienie fabryczne premium (Harman Kardon)
Jeżeli nie masz takiego nagłośnienie to możesz monitor z powodzeniem wywalić. Tylko wówczas stracisz sterowanie z kierownicy. W sumie jeżeli ten zestaw ci pasuje to możesz zostawić jak jest. Tylko jak chcesz poprawić jakość dźwięku, to zastosowanie sposobu spidi32, będzie lepsze, mimo ze stracisz sterowanie przód, tył


No cóż , jakość dzwięku jest według mnie zadowalająca , a sterowanie z kierownicy ...bezcenne , w dodatku oczywiście mogę obsługiwać oryginalne radio , nie włączając nawet tabletu! i to jest też bardzo duży plus :mrgreen: