Zobacz temat - [Rover 25] brak płynu chłodniczego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25] brak płynu chłodniczego

pino1309 - Sob Paź 03, 2015 10:42
Temat postu: [Rover 25] brak płynu chłodniczego
Witam serdecznie,

Potrzebuję pomocy, a mianowicie mieście zagrzało mi auto. Zatrzymałem się w pierwszym wolnym miejscu i zobaczyłem pusty zbiorniczek wyrownawczy a pod autem kapiacy płyn ale nie mogłem zlokalizować wycieku. Do domu było dosyć blisko i jakoś dojechałem studzac silnik co chwilę. Próbowałem dolewac plyn ale stoi w zbiorniczku i nie schodzi poniżej nawet po odpaleniu auta. Rozebrałem pokrywę rozrządu i przy pompie wody było troszkę mokro. Od przodu silnika po stronie pasażera również. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?

robsson78 - Nie Paź 04, 2015 17:29

Nie chcę być pesymistą ale wygląda to na awarię uszczelki pod głowicą, możesz zlokalizować miejsce wycieku lub dodać fotki ?
pino1309 - Nie Paź 04, 2015 18:05

Wyciek zlokalizowany, pompa wody, muszę zamówić części i we wtorek na parkingu robota rozrządu. kolo pasowe puscilo bez problemu metodą na rozrusznik.
Dam znać jak poszła sprawa.

robsson78 - Pon Paź 05, 2015 20:17

No to pech ale chyba lepsze to niż HGF.
Myślałem o pompie, miałem identyczną sytuację ale zmyliło mnie Twoje "Od przodu silnika po stronie pasażera również"

pino1309 - Wto Paź 06, 2015 15:26

Prawdopodobnie pochlapało w trakcie jazdy jak się wylewało ;)
Czekam na części, prawdopodobnie dojdą jutro. Przy wyciągnąłem napinacze i rozwieciłem nadlew na rolkach, żeby oswobodzić łożyska, które pójdą do wymiany. łozysko kosztuje u mnie 3 euro a rolki w granicach 35 euro, więc szkoda przepłacać. Wszystko robione na parkingu pod domem :smile: