Zobacz temat - [R75] Ułamany czujnik ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Ułamany czujnik ABS

keda - Sob Paź 03, 2015 17:53
Temat postu: [R75] Ułamany czujnik ABS
Witam

Mam poważny problem z czujnikiem ABS który się ułamał przy próbie wyciągnięcia bo był uszkodzoney, niestety cały czujnik został w piaście... I pytanie jak go teraz stamtąd wyciągnąć? Rozwiercić go czy może zdemontować piaste i próbować innym sposobem?

Pozdrawiam!

sTERYD - Sob Paź 03, 2015 18:26

wydłubać śrubokrętem i młotkiem
longer86 - Sob Paź 03, 2015 19:54

Uważając na to co pod spodem
karol77787 - Sob Paź 03, 2015 21:33

Ja wydlubalem go z dwóch stron, ale trzeba uważać przy piascie bo przez to uszkodziłem pierścień magnetyczny i dalej był problem z abs do wymiany piasty z łożyskiem.
dorotamax1 - Sob Paź 10, 2015 20:14

Ja rozwiercałem z przodu a styłu zdejowałem piaste i wybijałem, a przed włorzeniem nowych czujników objechałem je pilnikiem do okoła żeby je troche zmiejszyc na obwodzie i żeby luzno wchodziły na tawot, przy nastepnej wymianie nie ma wtedy żadnych problemów z wyjenćiem.
sebol11 - Sob Paź 10, 2015 21:03

Mini wiertarko - szlifierka ,wiertło 2mm i 10min wolnego czasu to jest jedyne czego potrzebujesz ;)
xROnx - Sob Paź 10, 2015 21:43

sebol11 napisał/a:
Mini wiertarko - szlifierka ,wiertło 2mm i 10min wolnego czasu to jest jedyne czego potrzebujesz

Tylko rób to ostrożnie. Mi też czujnik się oderwał podczas wymiany i podczas rozwiercania uszkodziłem łożysko a właściwie tą tasmę odpowiedzialną za ABS i potem mi wariował i włączał się przy każdym naciśnięciu hamulca. Pomogła... wymiana łożyska.

sebol11 - Sob Paź 10, 2015 21:53

xROnx, a tak zmieniając temat na chwilę jak tam Twój kolektor po regeneracji?
stelman - Sob Paź 10, 2015 22:10

Tak jak koledzy wyżej piszą wiertełko dobra naładowana wkrętarka bądź delikatna wiertarka i troche cierpliwości ;)
maciejk1980 - Czw Lis 12, 2015 20:20

a jak zrobic zeby czujnik nie wpadl do srodka, polowe wywiercilem jak pchne do przodu to wpadnie do srodka, nawet wkrecilem srube i chcialem wyciagnac ale nie drgnie,trzeba sciagac piaste chyba? czy wystarczy odkrecic ta duza srube na srodku tarczy czy jeszcze cos dodatkowego? samemu to zrobie? nie mam zadnych sciagaczy do lozysk ani nic takiego.