Zobacz temat - [R75] Dziwny problem przy odpalaniu.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Dziwny problem przy odpalaniu.

MokraWoda - Sro Paź 14, 2015 18:24
Temat postu: [R75] Dziwny problem przy odpalaniu.
Dzisiaj wymieniałem pompkę sprzęgła, i wyjąłem akumulator. Potem wszystko poskładałem, podłączyłem akumulator i chciałem odpalić silnik. Po przekręceniu kluczyka do pozycji III wszystkie kontrolki zgasły, silnik nie odpalił, w ogóle nie było prądu (radio/szyby itp itd nie działały). Poruszyłem klemą bo była luźno i było ok. Potem wyczyściłem klemy i było dobrze ale przed chwilą pod sklepem znowu to samo. Cóż to może być?
wellman - Sro Paź 14, 2015 20:14

Klemy wyczyściłeś, a jak z zaciskami na akumulatorze? Klemy dobrze się na nich trzymają?

Miałem kiedyś podobny problem z aku Centry, który miał jakieś takie dziwnie mniejsza zaciski i klemy - nawet najmocniej skręcone - były na nich po prostu luźne. Musiałem dorobić wkładki z kawałków blachy, żeby dobrze trzymało.

Sprawdź też, czy jeden z przewodów + dobrze się trzyma w skrzynce bezpieczników pod maską. Może się tam coś "wyhacza".

MokraWoda - Sro Paź 21, 2015 19:30

Odświeżę. Problem ustał, lecz dziś po odpaleniu podczas jazdy, podświetlenie zegarów i wyświetlacz komputera tak jakby lekko przygasały (mrugały) ale ciągle się świeciły. Później na dołku kątem oka zauważyłem, że wyświetlacz komputera zgasł całkiem i zaraz się zaświecił i od tamtej pory działało wszystko normalnie.
BetJar - Sro Paź 21, 2015 20:42

Chyba aku Ci pada, u mnie na starym aku też wyświetlacz komputera i podśw. mrugało.
Ew. "-" aku sprawdź (masa) jak to zrobiłeś:
wellman napisał/a:
Sprawdź też, czy jeden z przewodów + dobrze się trzyma w skrzynce bezpieczników pod maską.

A na dołku to może płyty w aku zwierać (chwilowy spadek nap.).

MaReK - Sro Paź 21, 2015 22:14

Takie objawy miałem, jak mi się spalił żywym ogniem silnik wentylatora. Stopił się, a przy okazji po dupie dostał alternator. Sprawdź miernikiem czy masz prawidłowe ładowanie.