Zobacz temat - [R45] Wiszący kabelek. Co to
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wiszący kabelek. Co to

NiceMan - Nie Paź 18, 2015 09:42
Temat postu: [R45] Wiszący kabelek. Co to
Siema
Sprawdzając płyny w aucie i robiąc wizualny przegląd auta. Oczywiście z moją niemal 0 wiedzą na temat budowy silnika xD Rzucił mi się w oczy uszkodzony kabelek.
Widoczny na zdjęciu. Od czego on jest i czy może mieć wpływ na gorzej odpalające auto. Ciśnie się na usta czy jest potrzebny xD ale wiadomo w aucie wszystko jest potrzebne. Będę musiał go kupić.


http://ifotos.pl/z/shaaeqw

barney79 - Nie Paź 18, 2015 10:16

Uszkodzony czy niepodłączony?
NiceMan - Nie Paź 18, 2015 10:25

I to i to. Jest popękany
greg-si - Nie Paź 18, 2015 11:11

Wężyk a nie kabel. Na pewno powinien być gdzieś podpięty. Może jakiś dizlowiec zajrzy pod maskę i Ci powie gdzie powinien być podpięty.

Wygląda na to że powinien być wpięty w zaworek przeciwzwrotny:

NiceMan - Nie Paź 18, 2015 11:26

Ale ja mam go uszkodzonego. Musze kupić ale nie wiem jak go wyszukać aby kupić.
Podpiąć wiem gdzie xD

Kobi84 - Nie Paź 18, 2015 11:44

To wężyk odpowiadający za podciśnienie które otwiera zawór EGR. Bez niego EGR nie działa. Główny przewód z trójnikiem idzie od pompy podciśnienia do serwa hamulcowego. Lepiej zaślep śrubką wejście do tego trójnika bo inaczej pompa cały czas zasysa nim niepotrzebne powietrze i jak na moje oko to może też hamulec być nieco słabszy ( brak odpowiedniego ssania na serwo ).

[ Dodano: Nie Paź 18, 2015 11:44 ]
Co do wymiany uszkodzonego wężyka to jeśli w twoim aucie brak działającego EGR nie wywala błędu silnika to nie ma sensu go wymieniać. W ten sposób masz zamknięty EGR a wielu użytkowników robi to specjalnie.

NiceMan - Nie Paź 18, 2015 13:01

Siema. Wężyk założyłem i owinąłem taśma izolacyjną. Widoczna poprawa hamowania. A myślałem z kolegą, że może to być wina starego płynu hamulcowego albo lewego powietrza xD
Co do EGR mam zaślepiony. Więc nie wiem jak załatwić sprawę wężyka. Czy go kupować czy jakoś to zaślepiać?


Pozdrawiam

Kobi84 - Nie Paź 18, 2015 15:46

Skoro zaślepiłeś EGR to wężyk nie jest potrzebny. Zaślep króciec w trójniku na wężu od pompy i tyle.
barney79 - Nie Paź 18, 2015 15:47

http://www.rimmerbros.co.uk/Item--i-GRID003110