Zobacz temat - [R25] wymiana silnika.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] wymiana silnika.

Marcin1988 - Czw Lis 12, 2015 16:53
Temat postu: [R25] wymiana silnika.
Witam chciał bym się dowiedzieć czy do Rovera 25 2000r z silnikiem benzynowym 1.4 podejdzie silnik od rovera 25 2000r diesla 2.0itd czy jest to raczej nie możliwe?
leszczu - Czw Lis 12, 2015 17:04

Jest to raczej nie opłacalne ze względu na ilość przeróbek i wymiany podzespołów.
Ukor - Czw Lis 12, 2015 17:13

Do zrobienia. Ale tak jak kolega wyżej napisał :P

[ Dodano: Czw Lis 12, 2015 17:13 ]
No chyba ze masz rozbitka itd i się bardzo nudzisz :D

Marcin1988 - Pią Lis 13, 2015 16:48

Myślałem ze nie będzie z tym większych problemu a co mogło by sprawić największy problem?

[ Dodano: Pią Lis 13, 2015 16:48 ]
Ukor napisał/a:
Do zrobienia. Ale tak jak kolega wyżej napisał :P

[ Dodano: Czw Lis 12, 2015 17:13 ]
No chyba ze masz rozbitka itd i się bardzo nudzisz :D


tak własnie posiadam rozbitego itd z dobrym silnikiem i całym osprzętem to może jednak dało by rade przełożyć czy raczej nie pchać się w takie coś??

Ukor - Pią Lis 13, 2015 22:01

Jak masz kupe czasu to w sumie chyba nic.
Rozbierasz auto do gołej budy i ogień :D Wszystko z itd przerzucasz. Wiązki el, zbiornik paliwa z przewodami, amory ze zwrotnicami, magiel chyba jest ten sam tak ze zostaje, nie wiem jak z serwem, ale pewnie tez przekładasz. Na koniec motor, osprzęt, chłodnice, IC i resztę dupereli No i naklejasz na klapkę wlewu Diesel :P

BigBoyPL - Sob Lis 14, 2015 13:35

Nieopłacalne jeśli zlecasz osobom trzecim ze względu na ilość włożonej pracy.
Cały silnik z osprzętem oraz elektroniką.
Inna skrzynia biegów z półosiami itd.
Diesel jest cięższy więc cała zawiecha z przodu do wymiany.
Wydech i bak jakieś tam rurki.
Z elektroniki to pamiętam że licznik jest inny. Oczywiście całe wiązki do świec razem z przekaźnikami i bezpiecznikami.
Generalnie tak jak mówią koledzy najlepiej obydwa wybebeszyć do gołej budy i przekładać.

Z ciekawości zapytam co z twoim silnikiem skoro się decydujesz na diesla.

Marcin1988 - Sob Lis 14, 2015 18:08

Dokładnie to posiadam Rovera 25 z silnikiem diesla ale niedawno miałem wypadek dostałem w tylne koło i skrzywiło całą ramę raczej nie do naprawienia ale przód jest cały niedawno regenerowałem turbine wymieniłem hamulce i zawieszenie i nie wiem co teraz z tym zrobić do głowy przyszedł mi
pomysł żeby kupić takiego samego Rovera i przełożyć silnik tylko ze mało jest z silnikiem diesla wiec zastanawiam się nad benzyną bardziej dostępna i tańsza. Tylko tak jak piszecie ze to może być kosztowne sam nie dam rady bo na mechanice się nie znam wiec zostaje mi tylko mechanik a to by kosztowało pewnie sporo :|