Zobacz temat - [R75] żarówka postojowa, głośnik czujnika cofania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] żarówka postojowa, głośnik czujnika cofania

montrey - Sob Lis 21, 2015 17:52
Temat postu: [R75] żarówka postojowa, głośnik czujnika cofania
Witam, mam dwa pytania:
1. Padła mi żarówka postojowa (ta mała) i jak ją moge wymienić? gdzie ona kurde jest??
Do tej lampy idzie tylko 1 żarówka i jest to duża, od długich chyba.

2. Padł mi głośnik od czujnika cofania. Ma ktoś na sprzedaż taką część?
Próbowałem wstawić jakies zwykłę buzzery, ale są za ciche.

SeniorA - Sob Lis 21, 2015 18:04

montrey napisał/a:
gdzie ona kurde jest??
w lampie świateł mijania , pod żarówką w małej oprawie , którą należy wyciągnąć a z niej żarówkę.
christopher7 - Sob Lis 21, 2015 18:06

Jakie masz lampy? W R75 postojówka przednich (żarówka w5w) powinna by w w tym samym kloszu co długie światła. Przynajmniej u mnie tak jest (wersja przed liftem). Dostęp po zdjęciu gumowej osłonki z tyłu lampy trochę z boku gniazda długich. Dostęp jest kiepski jak ktoś ma większą rękę. Najłatwiej zlokalizować żarówkę w lampie patrząc na reflektor z przodu (szczególnie przydatne przy próbie wciśnięcia oprawki z nową żarówką w gniazdo lampy :)
prebenny - Sob Lis 21, 2015 18:13

christopher7 zależy - w zwykłych lampach jest tam gdzie światło mijania, w lampach soczewkowych i xenonach tam gdzie żarówka od długich świateł.
christopher7 - Sob Lis 21, 2015 18:37

prebenny napisał/a:
christopher7 zależy - w zwykłych lampach jest tam gdzie światło mijania, w lampach soczewkowych i xenonach tam gdzie żarówka od długich świateł.

Stąd moje pytanie o lampy :-) . Ja akurat mam xenon z postojówką w długich. Tak czy inaczej patrząc na wprost lampy łatwo zauważyć postojówkę.

montrey - Nie Lis 22, 2015 20:37

No byc moze jest gdzies obok swiatla od 'dlugich', jutro poszukam dokladniej.

A wie ktos moze gdzie dostane glosnik czujnika cofania?