Zobacz temat - [45] Problem z bezpiecznikiem FL8
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [45] Problem z bezpiecznikiem FL8

miuzziker - Nie Lis 22, 2015 19:35
Temat postu: [45] Problem z bezpiecznikiem FL8
Mam problem, że jak stoi mi samochód ponad dwa dni to mi się rozładowuje akumulator. Na innym akumulatorze jest to samo. Zmierzy pobór prądu to mi wychodzi 0,38A. Zacząłem wyjmować bezpieczniki oraz odłączyłem radio i wyszło mi, że bezpiecznik FL8 50A jak jest odłączony to pobór prądu jest 0,01A. Za co odpowiada ten bezpiecznik? Co mam zrobić, aby to naprawić?
sknerko - Nie Lis 22, 2015 20:06

Według Rave to jest bezpiecznik od sterownika ABS ale z fotki wygląda na bezpiecznik od klimy pytanie co nie działa jak go wyjmiesz.
Rave podaje FL8 ABS ECU a FL11 Condenser fan czyli wiatrak klimy, na fotce jest odwrotnie nie wiedzieć czemu.

miuzziker - Nie Lis 22, 2015 20:58

A jeżeli jest to wiatrak klimy to gdzie szukać przyczyny tego problemu. Dodam jeszcze, że nie rozłącza mi wiatraka od nadmuch po wyjęciu kluczyka. Czy to ma związek z tym?
MaGiK2 - Pon Lis 23, 2015 00:34

O, dzięki za sugestie :)
sknerko - Pon Lis 23, 2015 08:15

znaczy co wyjmujesz kluczyk i zamykasz auto a wiatrak chodzi cały czas? no to chyba jasne że wyczerpie baterię.
miuzziker - Sro Lis 25, 2015 13:27

Oczywiście, że wiatrak nie chodzi cały czas. Jak przełączę siłę nadmuchu na 0 to wiatrak już nie chodzi, ale czy nie obiera wtedy trochę prądu to nie wiem. Chociaż jak wyciągnę bezpiecznik od nadmuchu to dalej wskazuje mi pobór prądu, a wiatrak wtedy nie chodzą. Po prostu jeżeli zapomnę wyłączyć nadmuchu to po wyciągnięciu będzie cały czas chodził wiatrak. Chodzi mi o to, że pobór prądu mam 0,38A, a jak wyciągnę bezpiecznik FL8 to pobór prądu spada do 0,01A. Dlatego szukam przyczyny tego problemu.
sknerko - Sro Lis 25, 2015 22:31

miuzziker napisał/a:
Po prostu jeżeli zapomnę wyłączyć nadmuchu to po wyciągnięciu będzie cały czas chodził wiatrak.
i to jest nieprawidłowe szukaj zwarć na przewodach wiatraka lub w samym wiatraku