Zobacz temat - [R75]Problem ze sprzęgłem pedał w podłodze 2.cdt
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Problem ze sprzęgłem pedał w podłodze 2.cdt

roverr - Pią Gru 04, 2015 21:27
Temat postu: [R75]Problem ze sprzęgłem pedał w podłodze 2.cdt
Witam wszystkich.Dzis mój Rover którego tak chwałę za bezawaryjność zrobił psikusa.Przy ruszaniu i wbiciu jednynki pedał został w podłodze a autem dało się ruszyć. Odciągnąłem noga sprzęgło do góry iprzy próbie wbicia znowu pedał w podłodze. Zjechałem na bok i zagasilem auto.Gdy wróciłem odpaliłem auto,sprzęgło działało prawidłowo.Wrocilem normalnie do domu.Pozniej pojechałem jeszcze do sklepu i sprzęgło działa prawidłowo. Pompka sucha bez wycieków.Plyn zmieniany ok rok temu.Co myślicie?
Pozdrawiam

longer86 - Pią Gru 04, 2015 21:45

Dolej plynu i odpowietrz

Może gdzieś zaczął przeciekać wysprzeglik

czort - Pią Gru 04, 2015 22:51

A ja bym powiedział, że pompka przepuszcza płyn na tłoczku,
Też tak miałem na plastikowej pompce. Pomagało podniesienie pedału i pompowanie kilku krotne, uzupełnienie ewentualnie płynu.

MaReK - Pią Gru 04, 2015 23:34

A pod autem masz osłonę silnika? Jeśli tak, zdejmij i zobacz czy na spojeniu skrzyni nie ma śladów płynu. Jeśli nie ma, sprawdź czy nie kapie na ziemie płyn.
roverr - Pią Gru 04, 2015 23:49

MaReK napisał/a:
A pod autem masz osłonę silnika? Jeśli tak, zdejmij i zobacz czy na spojeniu skrzyni nie ma śladów płynu. Jeśli nie ma, sprawdź czy nie kapie na ziemie płyn.

Byłem teraz sprawdzić i jest minimalne zapocenie na spojeniu skrzyni. Wcześniej tego nie było. Jest na tyle małe ze nawet nie kapie.Czyli wysprzeglik?

MaReK - Sob Gru 05, 2015 00:03

No jak jest, a go nie było, to najprawdopodobniej on.
Pompkę masz oryginał, od BMW czy Tazu?

Jeśli będziesz zmieniać, to zrób kompleksowo. Chyba, że już robiłeś niedawno.
Czyli tarcza sprzęgła, docisk i wysprzęglik. Możesz ocenić jeszcze dwumasowe koło.

Spróbuj zamówić wysprzęglik TAZU wygląda na solidniejszy i jest chyba aluminiowy, a nie plastikowy.

Pozdrawiam,

roverr - Sob Gru 05, 2015 01:25

pompka oryginał. Na pewno będę robił całość bo sprzęgło jest bardzo twarde i łapie przy końcu. Jak wymienię sprzęgło to będzie łapało od razu i będzie pedały miękki?
Pozdrawiam

prebenny - Sob Gru 05, 2015 04:38

roverr nie będzie łapał od razu tylko tak jaj powinien układ hydrauliczny - po środku. U mnie na komplecie TAZU + National sprzęgło działa elegancko (nie twardo).