Zobacz temat - [416] Centralka a odpalanie silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [416] Centralka a odpalanie silnika

kosmo520 - Pią Gru 18, 2015 13:01
Temat postu: [416] Centralka a odpalanie silnika
Witam mam w aucie taką plastikową puszkę dokładnie pod schowkiem do której idą dwie kostki jedna duża szara i mniejsza biała. Ja mam ta puszkę odłączoną tylko, że wtedy nie działą ani alarm ani nie ma zamka centralnego z kluczyka ani pilota. Po podłączenia dwóch kostek centralny działa z pilota jak i kluczyka jednka auto adpala na 2s, gaśnie i później nie da się go odpalić Po odłączeniu tej puszki auto działa poprawnie.

http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2a5c27s&s=9

fota

sTERYD - Pią Gru 18, 2015 13:59

nie usuwałeś immo przypadkiem?
kosmo520 - Pią Gru 18, 2015 14:05

Kupiłem go takiego ;/ Dodam, że z tej białej kostki wypadło kilka kabelków 2-4 ale nie jestem w stanie powiedzieć jak auto działało bez tych paru przewodów z białej kostki ;/ Dodam też, że bez tych kilku kabelków centralka też działa ale autko nie odpala
leszczu - Pią Gru 18, 2015 14:48

Kupiłeś auto z dość nieudolnie usuniętym immo.
natsu9 - Pią Gru 18, 2015 14:50

Układ który pokazałeś na zdjęciach to właśnie immobiliser i centralka zamków, Jak ci auto nie odpala to masz coś ruszane z imo może nie masz magnesu w kluczyku albo coś masz z innego auta ECU albo właśnie ten sterownik.


Znasz kod awaryjnego otwierania? Po otwarciu tak auta chyba immo przestaje być aktywne i można auto odpalić

Remigiusz - Pią Gru 18, 2015 15:53

Miałeś odpięte kostki czy wypiąłeś kostki ?

Jak sie immo wycina powinno sie kabel ktory laczy ta skrzynke z ECU aucie odciac innaczej sie znow kosc immo w ECU z resetuje i dlatego gasnie po 2sec.

W ECU Pin13 trzeba odciac. albo w tej skrzynce czarnej z twojego zdejcia kable odciac tylko nie wiem teraz ktory pin tam jest :)

kosmo520 - Pią Gru 18, 2015 16:47

1. Gdy kupiłem auto obie kostki były już wypięte.
2. Nie znam tego kodu niestety ;/ Skąd mogę go wziąć?
3. Co zrobić aby chociaż centralna działała z kluczyka? Za 15min wstawię zdjęcia tych kostek.

[ Dodano: Pią Gru 18, 2015 16:47 ]
Mam już kilka fotek. Nie wygląda to za dobrze ;/ Trochę dziechta.

Fotki

Remigiusz - Pią Gru 18, 2015 17:31

kosmo520, Wypnij tylko kabel od immo <-> ECU i tyle wepnoj reszte kostek i gotowe :)
kosmo520 - Sob Gru 19, 2015 10:36

Ok a który to jest kabel? Mam wypiać z tej puszki i z ECU też?
BigBoyPL - Sob Gru 19, 2015 20:20

Mi się wydaje że nie da się wywalić tej skrzynki jeśli nie połączy się odpowiednich pinów w białej wtyczce.
Daj zdjęcia tego co tam masz + opisz gdzie brakuje ci przewodów bo to ważne.

natsu9 - Sob Gru 19, 2015 20:53

Remigiusz no powiesz mi ze jak chce ukraść rzęcha to wystarczy przeciąć jeden kabelek i stacyjkę zewrzeć ;\ ?
sTERYD - Sob Gru 19, 2015 21:48

tylko u kogoś, kto ma wycięte immo w taki sam sposób jak u Ciebie.
Remigiusz - Nie Gru 20, 2015 03:58

W Rover mems w benzynie trzeba kość przeprogramować i potem się odcina tylko połączenie ecu i mamy immo free.

Który kabel to jest na wtyczce w immo zobacz do schematu. :)

BigBoyPL - Nie Gru 20, 2015 17:20

Dobra remi ale czy immo free oznacza że działa bez immo ?
W białej wtyczce idzie przewód odcięcia pompy.

Remigiusz - Nie Gru 20, 2015 19:44

BigBoyPL, Powiedzialem jak sie wycina samo immo jak brakuje pilota i skrzynka immo zostaje nadal w aucie :)

Pompka paliwa powinna byc pod ECU podpiete ? Musial bym na schematy zobaczyc a nie chce mi sie bo sa na lapku :P

sTERYD - Nie Gru 20, 2015 22:06

pompka jako pompka nie jest podpięta, tylko przekaźnik główny, który włącza pompkę m. in.