Zobacz temat - [R75]Cichy głośnik parktronika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Cichy głośnik parktronika

roverr - Pon Gru 28, 2015 01:46
Temat postu: [R75]Cichy głośnik parktronika
Witam glośnik od parktronika działa bardzo cicho.Podmieniłem na inny ,ale dalej tak samo.Co może być przyczyną?
SyntaX - Pon Gru 28, 2015 07:25

Styki przy module, zagięte kable - to w pierwszej kolejności.
roverr - Pon Gru 28, 2015 14:21

Dzieki za odpowiedz.Będę sprawdzał.Dam znać...
AdaskoC - Pon Gru 28, 2015 14:24

roverr, masz 100% pewność że ten który podmieniłeś był sprawny?
roverr - Sro Gru 30, 2015 01:58

AdaskoC napisał/a:
roverr, masz 100% pewność że ten który podmieniłeś był sprawny?


Podłączyłem do głośnika samochodowego.Na obu tak samo cicho...
To musi być jakiś specjalny głośnik ?Bo jutro będę u mechanika i chce to naprawić...

AdaskoC - Sro Gru 30, 2015 07:45

Na głośniku samochodowym będzie cicho. Musisz kupic taki jak masz, tylko sprawny, nie sa drogie 20-40zl używany.
roverr - Czw Sty 14, 2016 18:11

SyntaX napisał/a:
Styki przy module, zagięte kable - to w pierwszej kolejności.


teraz sprawdzałem styki przy module i gdy nimi ruszam to gaśnie prawe tylne światło wstecznego i się zapala.Jest jakieś zwarcie.Mechanik właśnie sprawdza,ale głośnik dalej taki cichy jak był,wiec raczej powodem cichego głośnika nie są styki...

[ Dodano: Czw Gru 31, 2015 03:39 ]
A wiec coś nie stykalo w przewodzie przy module.Wszystkie kable są juz zrobione ,ale głośnik dalej cichy...

[ Dodano: Sob Sty 02, 2016 22:11 ]
Czyli przewody sprawdzone i zrobione.Były podmieniane różne głośniki i dalej jest cicho.Co jeszcze może być tego przyczyna?

[ Dodano: Czw Sty 14, 2016 18:11 ]
A więc doszedłem do tego co było przyczyną cichego głośnika praktronika.Uszkodzony był moduł parktronika, a dokładniej jego wzmacniacz[prawdopodobnie].Wymiana modułu załatwiła sprawę cichego głośnika.Co dziwne po włożeniu innego modułu dzwięk wydobywa się teraz z licznika ,a nie z głośnika który jest przy module z boku bagażnika.Nie wiem o co chodzi,ale ważne że dziala.Czyli jak masz cichy głosnik parktronika a wymiana na inny nie przynosi skutków ,trzeba wymienić cały moduł.Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam