Zobacz temat - [Problem Rover 75 2.0 v6 Proszę o Pomoc :(]
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [Problem Rover 75 2.0 v6 Proszę o Pomoc :(]

Crs - Wto Sty 05, 2016 18:24
Temat postu: [Problem Rover 75 2.0 v6 Proszę o Pomoc :(]
Witam, kupiłem wczoraj Rover'ka 75 2.0 v6 benzyne i czuję że był to bardzo wielki błąd w moim życiu. Po kupnie przejechałem autem 70km i auto w pewnym momencie straciło moc. Kiedy je zgasze i odpale jest ok, przejade sie ok. 300m i auto znów traci moc, wciskam pedał gazu do końca a samochod bardzo wolno sie rozpedza a w pewnym momencie dostaje kopa a potem znów to samo, zgasze i znów odpale ujedzie 300-400m bez problemu i znow brak mocy. Pojechałem z tym do mechanika, rozkręciliśmy obudowy od VIS a silniczki dosłownie pływały w oleju. Po czyszczeniu nic nie pomogło zaznaczę że silniczki pracowały po podłączeniu kostki do VIS. Ktoś się spotkał z czymś takim? Jestem Nowy na forum więc nie wiem co gdzie szukać. Błędy jakie pokazał komputer to P1470- zawór zmiennej długości kolektora dolotowego: zawieszony otwarty; P1472: Zawór przepustnicy zmiennej długości kolektora dolotowego: zawieszony otwarty; P0172: mieszanka za bogatą (bank 1). Pozdrawiam i proszę o Pomoc. :???:
Dominoz - Wto Sty 05, 2016 18:32

Czy takie same objawy masz zarówno na LPG, jak i PB?
Ja w poprzednim aucie miałem tak na LPG- również tracił moc, a po odpaleniu ponownym było ok. Winna była instalacja gazowa. Po regulacji, zmianie filtra było już ok.

Edit: sorry, ty nie masz gazu...nie doczytałem

prebenny - Wto Sty 05, 2016 18:49

Pierwsze 2 błędy wydają się być właśnie od VISów.

A co do oleju w dolocie to nie wiem czy to od odmy nie będzie (to mój strzał - nie znam budowy V6 więc jak się mylę to ktoś mnie zaraz poprawi)?

2 błąd odnośnie zbyt bogatej mieszanki może chyba też wynikać z VISów jak silnik dostaje za mało/dużo powietrza.

sknerko - Wto Sty 05, 2016 19:16

To ze vis chodzą to nie znaczy że ruszają klapkami w kolektorze. trzeba sprawdzić czy klapki chodzą lekko w kolektorze i czy nie hałasują. Trzeba sprawdzić szczelność zarówno Vis jak i kolektora. Olej w dolocie to normalne w V6 jedynie warto odessać z kolektora bo w nadmiarze szkodzi. Visy pływały bo pewnie nikt ich nie czyścił latami.
Bogata mieszanka może być wynikiem lejącego wtrysku albo walniętej sondy lambda, kiepskiej świecy, uszkodzonej cewki WN, kabla WN itd.
Visy działają: ten z boku kolektora przy 2700obr, ten z góry przy 4000obr, napisz przy jakich obrotach traci moc.

Crs - Wto Sty 05, 2016 20:14

Auto nie posiada LPG. W wydechu są dwie sondy, mechanik który to robi ma bardzo duże pojęcie na temat mechaniki ale nie przerabiał Rover'owskich silników V6. Zamienił pierwszą sonde w miejsce drugiej a w miejsce drugiej włożył pierwsza wtedy komputer pokazał znów błąd P0172: mieszankę za bogatą tylko teraz że (bank 2) jest pewny na 100% że uszkodzona jest jedna sonda. Ale czy sonda ma coś wspólnego z pracą VIS? Klapka w jednym z VIS'ow zacinała się, mechanik odblokował ją, wyczyścił, i zrobił tak że się nie zacinała, po tym błędy zniknęły Ale pozostał błąd bogata mieszanka, potem znów po jakiś czasie pojawiły się błędy VIS' ów.
sknerko - Wto Sty 05, 2016 20:29


sTERYD - Wto Sty 05, 2016 21:20


Moderator sTERYD informuje

Crs ! Ten temat zostanie usunięty jeśli nie poprawisz jego nazwy.
Na tym forum obowiązują ściśle określone zasady nazewnictwa tematów.
Proszę niezwłocznie zapoznać się z tym tematem
Aby zmienić nazwę tematu, musisz w pierwszym poście użyć funkcji


czort - Wto Sty 05, 2016 22:31


sknerko - Wto Sty 05, 2016 22:34


czort - Wto Sty 05, 2016 22:41