Zobacz temat - [R414] Pęknięty wąż do nagrzewnicy, problem podczas wymiany
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R414] Pęknięty wąż do nagrzewnicy, problem podczas wymiany

ketonek12 - Sro Sty 13, 2016 13:34
Temat postu: [R414] Pęknięty wąż do nagrzewnicy, problem podczas wymiany
Witam, pękł mi wąż do nagrzewnicy, łączący górę silnika(od króćca do nagrzewnicy, obok filtra powietrza) z nagrzewnicą. Chciałem wymienić cały ten odcinek używając węża do układu chłodzenia, natomiast pojawił się problem. Pomimo odkręcenia węża przy nagrzewnicy i przy króćcu to cały czas z niego leci płyn. Pytanie, czy w miejscu łączenia się węży dopływowego i odpływowego z nagrzewnicy(taka guma, w której są dwa węże) te węże się jakoś łączą? Coś czytałem o jakimś bypassie. Czy ktoś wie coś na ten temat, czy da się to zrobić w taki sposób jak mówiłem, czy lepiej wymienić węża tyle ile się da do tego miejsca połączenia gumą i modlić się, żeby reszta nie popękała?
sTERYD - Sro Sty 13, 2016 14:06

wymień to całe i będzie po kłopocie. jak czytałeś o bypasie, to wiesz do czego służy. Bez niego możesz zabić silnik.
ketonek12 - Sro Sty 13, 2016 14:24

Tak, mniej więcej wiem. Czyli w tym czymś gumowym jest połączenie jednego i drugiego węża? No problem z dostępnością części jest. Na allegro jest jeden taki wąż(w sumie to dwie sztuki) ale cena 120zł z przesyłką za wąż w niewiadomym stanie jest za wysoka.
slax - Sro Sty 13, 2016 14:44

W tym miejscu o którym piszesz dwa węże łącza się ze sobą, jak zamkniesz zawór nagrzewnicy to musi być umożliwiony przepływ. Można by dać nowe węże i po prostu dwa trójniki i połączyć całość jak w oryginale.