Zobacz temat - [R75] Nie działa ogrzewanie od strony pasażera
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Nie działa ogrzewanie od strony pasażera

Marcink00 - Nie Sty 24, 2016 16:19
Temat postu: [R75] Nie działa ogrzewanie od strony pasażera
Hej wszystkim zanim założyłem konto przejrzałem wszystkie tematy związane z moim problemem. A więc tak:

- płyn chłodniczy jest na odpowiednim poziomie
- obie rurki nagrzewnicy są gorące
- silniczek serwo z prawej strony działa

Nie mam pomysłu co jeszcze sprawdzić :cry:

sash997 - Nie Sty 24, 2016 18:40

Marcink00 napisał/a:
zanim założyłem konto przejrzałem wszystkie tematy związane z moim problemem

leń i kłamczuch albo ciamajda :P masz zakamienioną nagrzewnice pewnie...

longer86 - Nie Sty 24, 2016 18:51

Zgadza się to najczęściej przewijajaca sie odpowiedz, przy okazji tematu zastanawiam sie jaka byla by reakcja gdyby na jakis okres dosypać sody lub kwasu cytrynowego, i później zmienić płyn. Na kamień w czajnikach to działa, natomiast obawiam się ze coś w silniku mogli by się przytkać
aimp12 - Nie Sty 24, 2016 18:53

https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=100924
AdaskoC - Nie Sty 24, 2016 19:50

longer86, takie odklejone/rozpuszczone kawałki osadzonego kamienia mogą na amen zabić nagrzewnicę.

Niestety najlepszym sposobem na jej czyszczenie jest jej demontaż. Można wtedy płukać ją i moczyć w kwasku lub środkach do tego przeznaczonych. Masz też większą pewność że nic nie pójdzie w układ.

aimp12 - Nie Sty 24, 2016 20:00

Demontaż nagrzewnicy to raczej ciężki temat?
AdaskoC - Nie Sty 24, 2016 20:08

Nie ma tragedii, warto pierw spuścić płyn z układu i odkręcając ją wewnątrz auta mieć jakieś naczynko na resztę płynu. Ewentualnie odessać ten płyn wcześniej.
Marcink00 - Nie Sty 24, 2016 20:22

sash997 napisał/a:
Marcink00 napisał/a:
zanim założyłem konto przejrzałem wszystkie tematy związane z moim problemem

leń i kłamczuch albo ciamajda :P masz zakamienioną nagrzewnice pewnie...


Z tego co czytałem najczęsciej kiedy ktoś miał zakamienioną nagrzewnicę to to tylko jedna rurka była gorąca, a druga zimna. Już teraz wiem, że dwie gorące rurki nie oznaczają sprawnej nagrzewnicy. Także już wiem co robić :)

pablo - Nie Sty 24, 2016 21:13

Moze ktos wie jak sprytnie spuscic plyn z ukladu nie kladac sie pod auto? Jakis czas temu majster spuszczal mi plyn odlaczajac jakis waz od gory i dmuchajac sprezarka wydmuchal go do naczynia. Pytanie ktory waz odlaczal a w ktory dmuchal ? Ja wymienialem 3 lata temu nagrzewnice ale strona pasazera juz mocno nie domaga i zastanawiam sie nad wyjeciem nagrzewnicy
PiotrVN - Sob Sty 30, 2016 17:52

czas pracy przy wyjęciu nagrzewnicy to może z 15 minut i tyle samo montaż
właśnie jestem po takiej akcji ...

odkamieniania , maczania , płukania hmm....jak tam kto ma czas :)
ja nie miałem to płukanie na szybko

jest tu taka instrukcja i jedynym niejasnym problemem jest , by być przygotowanym na litr dwa płynu do złapania

powodzenia
,PiotrVN

,