Zobacz temat - [ Rover 400 ] Wymiana przewodów akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ Rover 400 ] Wymiana przewodów akumulatora

Dr.Stein - Nie Sty 31, 2016 22:04
Temat postu: [ Rover 400 ] Wymiana przewodów akumulatora
Witam Serdecznie.
Wykręcając akumulator w ochronie przed mrozami, zauważyłem że niedługo urwę do końca przewód ujemny biegnący od "-" akumulatora do masy auta. A że kable są już naderwane, skorodowane to chciałbym je wymienić - te ujemne - czarne.

Pomóżcie mi Waszą wiedzą, czy wymieniając przewód ujemny w całości - w jego miejsce mogę wykorzystać zwykły przewód jaki jest dostępny w sklepie jako kabel rozruchowy? Podejrzewam że muszę zwrócić uwagę na wytrzymałość - na napięcie.

Kupić nowe klemy czy końcówki zaciskowe przewodów to nie problem, ale czy mogę mieć jakiś problem przy samej wymianie kabla, gdzie on biegnie, jak jest zakończony itd....

Pozdrawiam

sTERYD - Nie Sty 31, 2016 22:08

Te kable rozruchowe to są cienkie jak cienizna. Lepiej kup metr przewodu do car audio tak z 32mm^2 i z tego zrób, wyjdzie taniej.
Rademenez_ - Pon Lut 01, 2016 18:46

Witam. Kabel masowy , przynajmniej w 600tce idzie do skrzyni biegów. Przewód zakończony oczkiem 8mm. Do karoserii od klemy cieńszy zakończony oczkiem 6mm. Przewody polecam wybrać na szrocie, lub w sklepie car audio.