Zobacz temat - Rover 75 Sieradz
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - Rover 75 Sieradz

Marcin84 - Czw Lut 04, 2016 13:34
Temat postu: Rover 75 Sieradz
Witam, czy ktoś z kolegów oglądał tą sztukę?
http://otomoto.pl/oferta/...html#f10cae3723

Wiem, że cudów nie będzie za te pieniądze, ale mam bardzo ograniczony budżet :) Wolałbym coś forumowego, ale tu same perełki poza moim zasięgiem :P

longer86 - Czw Lut 04, 2016 14:13

Sieradz... Hmmm handlarzem pachni...

Zenon.. Hmm chyba we wstecznym bo jesli ma w tych kloszach co są to ta wizyta na stacji diagnostycznej chyba tylko zaprzyjaźnionej.

Iso fix taka jasne, i podgrzewana tylna kanapa, w serii nie bylo wiec albo ktos dolozyl albo bajki gość opowiada...

Marcin84 - Czw Lut 04, 2016 14:17

No z tym wyposażeniem to od razu wiedziałem, że ściema :) Ale czasem zdarzają się osoby które kompletnie nie mają pojęcia o tej marce więc sprzedają te auta byle się ich pozbyć. Tylko dlatego właśnie przeglądam je w tych cenach. Bardziej chciałbym skupić się na blacharce i na mechanice. Bo o ile naprawy elektryki czy mechaniki ogarniam bez problemu o tyle w blacharce nie chciałbym dłubać :)
longer86 - Czw Lut 04, 2016 14:28

Z blacha jeśli progi zdrowe to nie ma problemu, a mechanika jak się podliczy tez może się sumka zebrać, nawet robiąc samemu.

Slabe zdjęcie ale jak dobrze widzę to 4 przyciski sa pod klimą, czyli grzane stołki plus jeszcze coś. Przebieg Malo realny jak na 99r i auto z Niemiec tym bardziej w dieslu. I druga sprawa jakiś patent na śruby mocujace akumulator, dziadowsko to wygląda bez pojemnika

pelson91 - Czw Lut 04, 2016 15:09

Marcin84, jak masz bardzo ograniczony budżet to odpuśc model 75, bo za 6 tysi to Ty perełki nie znajdziesz na pewno.
prebenny - Czw Lut 04, 2016 15:48

Za 6 tysięcy znajdziesz taką, w którą trzeba jeszcze 16 włożyć.
Marcin84 - Czw Lut 04, 2016 15:48

pelson91 napisał/a:
Marcin84, jak masz bardzo ograniczony budżet to odpuśc model 75, bo za 6 tysi to Ty perełki nie znajdziesz na pewno.


Jestem świadom jakie przebiegi roczne mają diesle (sam jeżdżę :) ), wiem że w tej cenie nie znajdę perełki, dlatego też na to nie liczę. Szukam dobrej bazy ze zdrową blachą i w miarę przyzwoitą mechanicznie, którą mógłbym sobie powoli ogarnąć pod siebie. Prawdę mówiąc jak kupowałem swoją 600-tkę to obejrzałem osobiście najdroższe oferty w kraju, i bardzo żałowałem potem zrobionych kilometrów. Koniec końców kupiłem auto o 30% tańsze i sto razy lepsze. Nie biorę pod uwagę innej marki, chcę rovera bo jest dla mnie wyjątkowy i już :) ewentualnie kupiłbym jeszcze jedną 600 lub nawet 800 ale znaleźć to w fajnym stanie jest jeszcze trudniej bo jest ich może kilka lub kilkanaście na sprzedaż w całej Polsce, a ogłoszenia śledzę już długo. Dlatego szukam 75.

Dominoz - Czw Lut 04, 2016 15:50

prebenny napisał/a:
Za 6 tysięcy znajdziesz taką, w którą trzeba jeszcze 16 włożyć.

Poprzedni właściciel mojego R75 kupił to auto właśnie za 6tys.
Wsadził przód od MG. Lakier był w kiepskim stanie- przemalował całość (widziałem zdjęcia przed malowaniem). Do tego musiał zmienić wtryskiwacze (Bosh za 4400 zł), pełne hamulce, uszczelnienie silnika, całościowa naprawa klimatyzacji. Więcej nie pamiętam- mam faktury na wszystko. Z tego, co liczyłem, to właśnie wsadził w to auto około 15tys zanim mi sprzedał ;)

longer86 - Czw Lut 04, 2016 15:55

O ile auto jest jeżdżące, i kasa ktora chcesz wydać jest na auto , zamierzasz je robić dla siebie powolutku małymi krokami to czemu nie...

Lepsze kupić auto i być świadomym co jest do zrobienia niz droższe naprawiane patentami

Dominoz - Czw Lut 04, 2016 16:01

Marcin84, jak masz czas, to weź jakiegoś kumpla- najlepiej takiego, kto się zna na samochodach i przejedź się te 100km- co Ci szkodzi? Możesz podjechać na stacje diagnostyczną, zapłacić 50 zł i sprawdzić chociaż tak kontrolnie co słychać w zawieszeniu, czy nie ma wycieków oleju, czy skrzynia sucha, itd.

Cena jest niska. A wizualnie- przynajmniej na zdjęciach- wygląda fajnie.

Marcin84 - Czw Lut 04, 2016 16:04

longer86 napisał/a:


Lepsze kupić auto i być świadomym co jest do zrobienia niz droższe naprawiane patentami


Dokładnie o to mi chodzi :)

[ Dodano: Czw Lut 04, 2016 16:04 ]
Dominoz napisał/a:
Marcin84, jak masz czas, to weź jakiegoś kumpla- najlepiej takiego, kto się zna na samochodach i przejedź się te 100km- co Ci szkodzi?


Na mechanice znam się całkiem nieźle (takie hobby :) ) , szkoda mi tylko czasu i kilometrów, dlatego pytam, czy ktoś może go widział na miejscu :)

AdaskoC - Czw Lut 04, 2016 16:11

longer86 napisał/a:
O ile auto jest jeżdżące, i kasa ktora chcesz wydać jest na auto , zamierzasz je robić dla siebie powolutku małymi krokami to czemu nie...

Lepsze kupić auto i być świadomym co jest do zrobienia niz droższe naprawiane patentami


Kupując auto z takim zamiarem warto kupić auto z blacharką nie wymagającą ingerencji :) Ciężko tez dostać 75 ze starszych roczników z całymi progami. A szczególnie nasze krajowe.

sash997 - Nie Lut 07, 2016 15:33

dlaczego twierdzicie że za 6 tyś nieda sie auta kupić w dobrym stanie?? ostatnio był u mnie gość który kupił R75 właśnie za 6 tyś ze zrobionym całym zawieszeniem całym sprzegłęm z dwumasą na nowych częściach,zrobiona turbina i wtryski no i auto ze standardowym wyposarzeniem + skóra, nie wyciorane tak jak rzuciłem okiem
AdaskoC - Pon Lut 08, 2016 08:38

sash997, nikt tak nie twierdzi, po prostu ciężko 75 za te pieniądze znaleźć w dobrym stanie.