Zobacz temat - [R45] Co ty do mnie mówisz Roverku?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Co ty do mnie mówisz Roverku?

Rov45 - Pią Mar 04, 2016 19:52
Temat postu: [R45] Co ty do mnie mówisz Roverku?
Witajcie,
mimo, że mam to 11 - letnie auto już trochę czasu to jeszcze nie odkryłem wszystkich jego funkcji, a jego stopień zaawansowania technologicznego jak na ten rok produkcji i tą cenę mnie zadziwia :D
Mianowicie mam kilka zapytań?
1. Jak poprawnie otworzyć drzwi kluczykiem, bo za każdym razem jak bym tego nie zrobił to włącza mi się alarm po otwarciu drzwi. Kluczyk zostawić w zamku i otworzyć czy wyjąć go przed otwarciem? Jak wy to robicie?
2. Czy to jest taki bajer czy coś mi się zepsuło, bo zauważyłem, że gdy auto jest zamknięte, otworze zamek z pilota, ale nie wykonam dalszych działań (nie otworze drzwi) to po około 10-20 sekundach zamek sam się zamknie ponownie. To jakieś zabezpieczenie ? U was też tak jest?
3. Co oznacza napis ZOOM, który się pojawia na wyświetlaczu ogrzewania gdy wcisnę dwa razy przycisk AUTO (nie chodzi mi o tłumaczenie na j. polski ;)
4. Temperatura jaką ustawię na ogrzewaniu jest uzależniona od temperatury zewnętrznej czy jest czujnik temperatury w środku samochodu?
5. Wycieraczka tylna powinna się włączać sama po włączeniu biegu wstecznego?

Dominoz - Pią Mar 04, 2016 20:04

2. W Hondzie Accord miałem to samo. Gdy nie otworzyło się żadnych drzwi przez 20 sekund od otwarcia z pilotem- zamki się zamykały. Więc to pewnie normalne.
5. W R75 mam to samo, pod warunkiem, że wycieraczki na manetce są włączone na jakikolwiek stopień.

zacekpl - Pią Mar 04, 2016 20:11

Rov45 napisał/a:
1. Jak poprawnie otworzyć drzwi kluczykiem, bo za każdym razem jak bym tego nie zrobił to włącza mi się alarm po otwarciu drzwi. Kluczyk zostawić w zamku i otworzyć czy wyjąć go przed otwarciem? Jak wy to robicie?


Alarm ma to do siebie, że jak go nie rozbroisz to będzie wył przy otwarciu auta. Otwieraj pilotem i już ;)

Rov45 - Pią Mar 04, 2016 20:15

Oczywiście otwieram pilotem, bo jest to wygodniejsze, ale chyba po coś zrobili otwieranie kluczykiem i jakoś się to otwiera bez alarmu. Zamykanie kluczykiem działa poprawnie...
zacekpl - Pią Mar 04, 2016 20:32

Rov45 napisał/a:
Oczywiście otwieram pilotem, bo jest to wygodniejsze, ale chyba po coś zrobili otwieranie kluczykiem i jakoś się to otwiera bez alarmu. Zamykanie kluczykiem działa poprawnie...


Np po to że, jak padnie Ci akumulator, żebyś mógł sie dostac do auta. Jeśli alarm jest sprzężony z pilotem centralnego zamka, to jeśli jest uzbrojony dopóki go nie rozbroisz pilotem, co jest jednoznaczne z otwarciem auta ;)

tomekk_nt - Wto Mar 08, 2016 08:42

AD 3. Jak ja wcisnę 2x przycisk AUTO, to mi się pojawia pionowo ECON, czyli tryb ekonomiczny. Nigdzie w instrukcji nie widziałem, żeby na panelu klimatronika było ZOOM. Możesz wrzucić fotę?
Rov45 - Wto Mar 08, 2016 15:55

No dobre, N- to odwrócone Z, E - to odwrócone M, a C zlało mi się w O i zamiast ECON przeczytałem ZOOM :D
A co dokładnie zmienia się gdy włącze ten tryb?

tomekk_nt - Wto Mar 08, 2016 17:12

Nieźle ;) Wrzucam instrukcję, zobacz strona 44: https://drive.google.com/file/d/0ByE1HPZ1wGtCNDZTelZlTUlhS1k/view?usp=sharing
Generalnie w tym trybie masz chłodzenie bez klimy.

Sk133 - Wto Mar 08, 2016 20:49

Dominoz napisał/a:
5. W R75 mam to samo, pod warunkiem, że wycieraczki na manetce są włączone na jakikolwiek stopień.


W 200 mam tak samo :idea: