Zobacz temat - [R45] wyciszenie kabiny
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] wyciszenie kabiny

kdamian1996 - Czw Mar 10, 2016 21:46
Temat postu: [R45] wyciszenie kabiny
Witam, w moim R45 zaczely irytowac mnie szumy w kabinie, wygluszylem dodadkowo drzwi przednie oraz tylne, uszczelniłem trójkąty do których przymocowane są lusterka, pod tylną kanape dołożyłem drugą warstwe wyciszenia i dalej jest głośno podczas jazdy, ma ktoś z was jakies pomysły przez co te szumy mogą być spowodowane ? sprawdziłem wszystkie uszczelki drzwi i wszystko przylega jak nalezy.
ADI-mistrzu - Wto Mar 22, 2016 07:50

Ja dodatkowo wyciszałem klapę bagażnika i sam bagażnik po bokach: nieco pomogło.

Ja mam benzynę więc u mnie w większości ryk słychać z komory silnika, mam nowy cały wydech (walker), nowy łącznik elastyczny ale niestety wciąż warczy.

Co prawda bardzo ładny jest dźwięk, takie ciche pomrukiwanie a w wyższych obrotach taki niski warkot, ale jednak chciał bym i to wyciszyć.

lesny81 - Wto Mar 22, 2016 13:55

Problemem są też same lusterka w r45, które szumią niemiłosiernie powyżej 90km/h. Słychać to dość mocno w kabinie, przynajmniej u mnie. Ja wyciszyłem dodatkowo tunel środkowy przegrodę komory silnika od strony kabiny i boczki drzwi, trochę też pomaga. Ale nie ma się co oszukiwać cicho jak w R75 to raczej nie będzie.
-_Zielarz_- - Wto Mar 22, 2016 20:52

No właśnie ... Temat już poruszany i w 400 czy 45 to nie ma rady na tip top.

Jedyny sposób na ciszę z zewnątrz na autobanie to ... daje muze na 30 i nic nie słyszę z zewnątrz :D