Zobacz temat - [Rover 45] Świszczące szyby przednie.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 45] Świszczące szyby przednie.

Krisaldo - Nie Mar 13, 2016 08:22
Temat postu: [Rover 45] Świszczące szyby przednie.
Witam zakupiłem niedawno roverka 45.Zauważyłem że przez szybszej jeździe,zaczyna gwizdać przez boczne przednie szyby gdy te są dociągnięte do samej góry. Są ta szyby elektryczne, zauważyłem również że gdy opuszcze je ciut,wtedy to gwizdanie troszkę ustaje,widać że uszczelka od zewnątrz nie dociska do szyby,wiem że to już ze starości stąd moje pytanie czy mogę gdzieś takie coś dokupić.
lesny81 - Czw Mar 17, 2016 10:13

Ja szukałem jesienią i nie znalazłem.
Może od jakiegoś innego auta, albo jakieś uniwersalne dopasujesz.
Ja ratowałem stare. Po prostu je zdjąłem dokładnie wymyłem i ogrzewałem mocno suszarką odginając te dwa paski na uszczelce. Zrobiłem tak z uszczelkami od wszystkich czterech szyb. Niestety trochę zabawy. Same uszczelki to połączenie aluminium plastiku i gumy więc przy zdejmowaniu trzeba uważać żeby ich nie wygiąć. Trzymają się na czterech zatrzaskach i jednym kołku wchodzącym w karoserię drzwi. Teraz w aucie jest znacznie ciszej, możesz też spróbować wyciszyć boczki drzwi i miejsce mocowania lusterek. Ja tak zrobiłem i jest całkiem cicho.

ADI-mistrzu - Wto Mar 22, 2016 07:48

Ja wyciszałem drzwi ale szału niema.
Z uszczelką zewnętrzną szyby (chyba parapet to się nazywa) jest faktycznie problem i to w rover'ach i w hondach civic.

Nie wiem czy da się z tym coś zrobić... z czasem i tak z powrotem się odegnie.