Zobacz temat - [R45] Momentalny wyciek płynu wspomagania i spryskiwaczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Momentalny wyciek płynu wspomagania i spryskiwaczy

michalzytnia - Nie Mar 13, 2016 18:05
Temat postu: [R45] Momentalny wyciek płynu wspomagania i spryskiwaczy
Witam, dzisiaj Roverek płata mi spore figle. Oprócz tego ze wyciekł mi momentalnie cały płyn do spryskiwaczy. To podczas jazdy dosłownie w kilkadziesiąt sekund zniknął płyn wspomagania kierownicy ze zbiorniczka. Wcześniej dolewałem gdzieś ok co miesiąc, zauważyłem że wężyki są "spocone" przy zbiorniku płynu wspomagania. Myślałem ze to turbina chlapie olejem bo miałem ją na wykończeniu. Wyciek jest przy prawym kole a więc tam gdzie znajduje się zbiorniczek. Zachlapana jest także prawa strona auta, pewnie płyn spływał na koła podczas jazdy. Awaria nastąpiła w ciągu kilku sekund, jechałem było dobrze, jeszcze dzisiaj dolewałem nawet płynu aż nagle czuje że kierownica ciężko chodzi a za mną cięgnie się struga płynu. Kiedy przystanąłem zrobiła się duża plama koło prawego koła. Gdzie dokładnie znajduje się pompa wspomagania ? Bo zastanawiam się czy wyciek spowodowany jest nieszczelnością zbiornika czy (oby nie) padła pompa.

A jeśli chodzi o płyn od spryskiwaczy, to wyciekał od spodu tak jakby po środku maski.

Adrian - Nie Mar 13, 2016 19:08

michalzytnia napisał/a:
Gdzie dokładnie znajduje się pompa wspomagania
Skoro wiesz gdzie jest zbiorniczek płynu, to po wężach, które z niego wychodzą dojdziesz do pompy. ;)