Zobacz temat - [620 SDi] Termostat klimatyzacji (Diavia)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620 SDi] Termostat klimatyzacji (Diavia)

rozpa - Czw Mar 17, 2016 00:11
Temat postu: [620 SDi] Termostat klimatyzacji (Diavia)
Witam
Szukając ostatnio przyczyn usterki klimatyzacji (problem z przekaźnikiem tzw. "zimne luty") znalazłem u siebie wspomniany w temacie termostat. Znajduje się on nad schowkiem pasażera i wygląda jak na załączonym zdjęciu.
W związku z nim mam pytanie czy występował on powszechnie w układach klimatyzacji?, w moim przypadku jest ona dokładana firmy Diavia.
Jeśli tak to jak macie ustawione to pokrętło, bo z tego co się orientuję to działa on na takiej samej zasadzie jak w lodówkach czyli im więcej go podkęce tym klimatyzacja powinna chłodzić wydajniej. Nie ma jednak żadnej skali i boje się żeby nie chłodziło zbyt mocno.
Na razie jest zimno ale jak się zrobi trochę cieplej to na pewno ten termostat przetestuję czy są jakieś efekty.

Remigiusz - Czw Mar 17, 2016 00:41

rozpa, Ten termostat powinien działać tak ze przy okolo 2°C powinien rozerwać masę albo zerwać masę już nie pamietam :) I przy 5°C powinno odnowa zaskoczyć. Ma on zapobiec zamarzaniu czyli odkładania sie lodu na parowniku co pogarsza chłodzenie klimy.

Sam montowałem u siebie nowa Diavia klimę ale juz nie moge skojarzyć czy tam było pokrętło czy nie :neutral:

rozpa - Czw Mar 17, 2016 13:46

Dokładnie tak działa, tylko nie wiem przy jakiej temperaturze się załącza sprężarka a przy jakiej wyłącza.
Na razie nie używam klimatyzacji bo zimno na zewnątrz, ale jak się zrobi cieplej to sprawdzę termometrem te temperatury. Cyba że wcześniej gdzieś znajdę opisane parametry tego konkretnego termostatu.
Ważne że klimatyzacja działa, bo w tamtym roku były z nią problemy, na szczęście udało się ją naprawić bez dodatkowych kosztów.

Remigiusz - Czw Mar 17, 2016 15:08

rozpa, Patrzylem do instrukcji montazu i tam nic nie ma opisanego zeby cokolwiek regulowac. Mi sie czasem wydaje ze to pokretlo nic nie robi :wink:

Najlatwiej to wyciagnij ten termostat i podłącz go pod miernik i wsadź termoparę do lodowki z termometrem i zobacz kiedy zaskoczy lub odłączy :D

rozpa - Czw Mar 17, 2016 16:58

Jak tylko zrobi się trochę cieplej to tak zrobię , tzn trochę inaczej.
Wsadzę miernik z termoparą do parownika i wtedy zobaczę jakie temperatury tam panują w czasie cyklu pracy klimatyzacji.