Zobacz temat - [R75] Skrzypienie fotela pasażera i zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Skrzypienie fotela pasażera i zawieszenia

rafalmis1 - Wto Mar 22, 2016 20:17
Temat postu: [R75] Skrzypienie fotela pasażera i zawieszenia
Zaczął u mnie nasilać się taki problem, że jak ktoś siedzi na fotelu pasażera i się opiera :mrgreen: a ja jadę po nierównościach, oparcie fotela skrzypi , bardzo mnie to irytuję :mad:

dodatkowo skrzypi mi przednie zawieszenie, może to być głupota, ale od początku.
Skrzypienie przypomina jakby guma o gumę ocierała, występuję jak zjeżdżam z uskoku drogi, albo na niego mocno najadę, zaznaczam ze uskok drogi wygląda jak próg zwalniający (w sumie to nim jest :mrgreen: ), tylko jest długi więc najeżdżając skrzypi i zjeżdżając też.
Sytuacja pojawiła się w Holandii, ponieważ takich progów jest tu jeden za drugim, ale przed wyjazdem kombinowałem z poduchą 8, ponieważ ma od Mondeo i mały wkład mi się rozleciał więc aby go usztywnić , wplotłem w niego pasek klinowy :mrgreen: w sumie może to i jego wina, bo słychać też przy rzucaniu z D na R, tylko dużo ciszej.
Ale mimo to chętnie wysłucham waszych sugestii.

Najbardziej zależy mi na tym co może być z fotelem

longer86 - Wto Mar 22, 2016 20:19

A masz pu w tulejach? Może to one skrzypią
rafalmis1 - Sro Mar 23, 2016 06:17

O widzisz, mam i tez mi przeszły przez myśl, w sumie mam w domu już zwykle więc jak będę to wymienię i tak chciałem to zrobić

[ Dodano: Sro Mar 23, 2016 04:42 ]
Oczywiście mówię tu o zwykłych gumowych, PU coś u mnie nie sprawdza się, ciągle z jednej strony przesuwa się wewnętrzna tuleja względem zewnętrznej i mam zbieżność non stop źle

[ Dodano: Sro Mar 23, 2016 06:17 ]

prebenny - Sro Mar 23, 2016 08:46

rafalmis1 ta tuleja powinna być założona odwrotnie. U mnie było to samo - musiałem wrócić się do mechanika żeby ją odwrócił i od tamtego czasu jest OK.
rafalmis1 - Sro Mar 23, 2016 09:27

Ale druga jest tak samo i siedzi od założenia bez zmian, z resztą inni mają tak jak ja założenie i nik się nie skazy. Jak założę odwrotnie, to będzie ją wyciągać, a teraz się nabija. Może gdzieś jest luz w zawieszeniu z tej strony i dlatego tak się dzieje, albo że poducha uszkodzona to przenosi się na zawieszenie w końcu 8 jest niedaleko
prebenny - Sro Mar 23, 2016 09:36

Jak wrócę do domu to poszukam zdjęć jak u mnie to wyglądało.
rafalmis1 - Sro Mar 23, 2016 09:54

prebenny, w takim razie czekam
longer86 - Sro Mar 23, 2016 10:01

beny chyba sie w głowę uderzyłeś przy kolizji... jak założy w druga stronę to żółte sie wysunie i zgubi gdzies po drodze.

rafalmis1, też mi się raz tak zdarzyło u mnie, wziąłem łom i wsunąłem żóltą tuleję na swoje miejsce, problem ustał

prebenny - Sro Mar 23, 2016 10:03

Fakt faktem porównując zdjęcia Rafał ma dobrze założone. Co nie zmienia faktu Long, że ja miałem na odwrót.


Balas87 - Sro Mar 23, 2016 10:05

a ta tuleja żółta nie powinna być nasunięta troszkę niżej na wahacz....
longer86 - Sro Mar 23, 2016 10:18

Balas87 napisał/a:
a ta tuleja żółta nie powinna być nasunięta troszkę niżej na wahacz....


no właśnie o to sie rozchodzi że dziwnym trafem ta żółta sama sie nasunęła wyżej...

Balas87 - Sro Mar 23, 2016 11:41

bo ja mam tez te tulejki i przez 30 tyś km zero skrzypienia itp itd, tu wygląda jakby całość była za głęboko nabita na wahacz, podczas jazdy wahacz ustawia się tak a nie inaczej stąd tuleja wysunięta.
rafalmis1 - Sro Mar 23, 2016 15:47

ale u mnie było przy założeniu ok, nawet zdjęcia w profilu auta dawałem, że już to ponawiałem, może mam luz w zawieszeniu, a może wada tulejki, bo druga stoi w jednym miejscu, a ta się nabija coraz dalej
adam_26 - Sro Mar 23, 2016 18:33
Temat postu: Re: [R75] Skrzypienie fotela pasażera i zawieszenia
rafalmis1 napisał/a:
Zaczął u mnie nasilać się taki problem, że jak ktoś siedzi na fotelu pasażera i się opiera :mrgreen: a ja jadę po nierównościach, oparcie fotela skrzypi , bardzo mnie to irytuję :mad:
Najbardziej zależy mi na tym co może być z fotelem


Spróbuj zmienić pokrętłem regulację odcinka lędźwiowego na fotelu mi tak kiedyś skrzypiało w momencie oparcia o fotel, w korkach to mnie tak wkurzało, ale pokręciłem na inne wygodne ustawienie ustawienie i się skończyło :mrgreen:
Może ta tuleja jakaś felerna że się tak nabija zadzwoń do nich może się zapytaj czy mieli takie przypadki :|

[ Dodano: Sro Mar 23, 2016 18:33 ]
Dałem ciała u pasażera nie ma regulacji lędzwia chyba że masz fotel z angola :twisted:

longer86 - Sro Mar 23, 2016 22:30

Mam fotele z angola i w obu jest regulacja lędźwi
rafalmis1 - Pią Mar 25, 2016 16:12

Niestety czeka mnie rozebranie oparcia :cry: , aktualnie za zimno na to, nie chce nic ułamać