Zobacz temat - [R200] problem z centralnym zamkiem i pilotem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] problem z centralnym zamkiem i pilotem

grzesiek_96 - Wto Mar 29, 2016 20:02
Temat postu: [R200] problem z centralnym zamkiem i pilotem
Witam. Niedawno kupiłem roverka 200. Od kupna nie działał w nim centralny zamek ani na pilota, ani na kluczyk. Po ściagnięciu plastiku od skrzynki bezpieczników zauwazyłem odpiętą pomarańczową kostkę od sterownika. Co ciekawe w kostce są razem zwarte przewody czarno-biały do czarnego. Po podłaczeniu kostki centralny zamek działa z kluczyka lecz z pilota nie. Bateria w pilocie ma 2.96V. Po włączeniu zapłonu i odpaleniu silnika (silnik odpala bez problemu z podpiętą jak równiez odłączoną kostką od sterownika) słychać modulowany ton syreny i miga lampka z immobilisera.

Co moze być nie tak ? Czy winny jest zepsuty/uszkodzony pilot ? Prosze o pomoc lub jakąś wskazówkę.

Ewentualnie prosze o pomoc w rozszyfrowaniu kabli wchodzących do pomarańczowej wtyczki - podłączę osobno uniwersalny sterownik i będzie po problemie :)

wolakm - Wto Mar 29, 2016 21:24

Pewnie poprzedni właściciel miał problem z immo, więc odłączył centralkę Jeśli w takim stanie auto normalnie odpala i jeździ to wstaw uniwersalny sterownik z pilotami i ciesz się dużym zasięgiem pilotów :)

Ze schematu powinieneś wyczytać to co Ci potrzebne - siłowniki różowy i pomarańczowy, +12V fioletowy.

grzesiek_96 - Sro Mar 30, 2016 14:53

O coś takiego mi chodziło, trzeba będzie zainwestowac 40 zł na allegro :D

A na tym schemacie to który kabelek odpowiada za mruganie kierunkowskazów przy otwieraniu/zamykaniu pojazdu ?? Bo w tej kostce jest z 20 kabli a tu na schemacie tylko 9 ?

BigBoyPL - Sro Mar 30, 2016 16:09

W rave masz opis wszystkich wtyczek z rozpisanymi pinami i koloramiwięc warto pobrać. Jeśli nie to idź od przekaźnika świateł awaryjnych.
wolakm - Sro Mar 30, 2016 16:18

Zazwyczaj od kierunków jest zielono-żółty albo zielono-biały i zielono-czerwony.
grzesiek_96 - Sob Kwi 16, 2016 08:18

Znalazłem jest to kabelek zielono czerwony i zielono biały.

[ Dodano: Sob Kwi 16, 2016 08:18 ]
Problem rozwiazany, kupiłem sterownik za 40 zł z allegro i teraz wszystkie drzwi otwierają się z pilota i nawet kierunkowskazy mrugają :) Dziękuję wszystkim za pomoc :)