Zobacz temat - [Rover 25] Klekotanie/stuki w silniku - film
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25] Klekotanie/stuki w silniku - film

raven3run - Pon Kwi 04, 2016 17:52
Temat postu: [Rover 25] Klekotanie/stuki w silniku - film
Witam serdecznie.
Na początku chciałby zaznaczyć, że jestem bardzo zielony jeśli chodzi o kwestie mechaniki samochodowej. Moje użytkowanie samochodów ogranicza się tylko do jazdy, więc proszę o nie besztanie mnie :)

Od tygodnia klekocze mi silnik.
Link do filmu:
https://youtu.be/ftycQiCPbnM

Co to może być? Dodam, że zawory i rozrząd były wymieniane jakieś 2 miesiące temu.
Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

iktorn73 - Czw Kwi 07, 2016 22:06

Podobno są dwie możliwości : padła hydraulika zaworów lub wytarły się tłoki. W R mojego syna jest podobnie i stawiam na hydraulikę.
BigBoyPL - Czw Kwi 07, 2016 22:30

Na ciepłym nie ustaje ?
NoPE - Pią Kwi 08, 2016 23:28

iktorn73 napisał/a:
padła hydraulika zaworów lub wytarły się tłoki.

:ok2:

polofix - Sob Kwi 09, 2016 11:34

Wymieniaj olej! Jak mówisz że jesteś zielony to nie wiadomo co ci ktoś nalał i czy w ogóle wymienił go jak wymieniałeś. Ja tu słyszę popychacze bardziej niż klekotanie. To może być przyczyna.
piotrek1000 - Sob Kwi 09, 2016 18:50

Też mi to na popychacze wygląda nawet kilka popychaczy. Wiesz może jaki olej Ci wlał? Jak zdecydujesz się zmienić to użyj płukanki do oleju. Ile auto ma przejechane??
NoPE - Nie Kwi 10, 2016 18:12

piotrek1000 napisał/a:
Też mi to na popychacze wygląda nawet kilka popychaczy

a co to jak nie hydraulika?

polofix - Pon Kwi 11, 2016 12:35

NoPE napisał/a:
piotrek1000 napisał/a:
Też mi to na popychacze wygląda nawet kilka popychaczy

a co to jak nie hydraulika?

To że masz stary olej nie wymieniany. Albo jak wymieniałeś u mechanika to jest ''niby wymieniony''
Albo jakiś najgorszy wlany

NoPE - Pon Kwi 11, 2016 22:09

Jak masz rozklekotaną hydraulikę to Ci żaden olej nie pomoże.
Doradź mu jeszcze wymianę pompy, zakup najdroższego oleju na rynku (a najlepiej niech kilka od razu kupi), przeczyszczenie popychaczy, później ich wymianę na nowe, udrożnienie kanałów olejowych, a ja tu wrócę i pośmieję się znowu.

polofix - Sro Kwi 13, 2016 22:16

NoPE napisał/a:
Jak masz rozklekotaną hydraulikę to Ci żaden olej nie pomoże.
Doradź mu jeszcze wymianę pompy, zakup najdroższego oleju na rynku (a najlepiej niech kilka od razu kupi), przeczyszczenie popychaczy, później ich wymianę na nowe, udrożnienie kanałów olejowych, a ja tu wrócę i pośmieję się znowu.

Nic takiego nie pisałem. Wystarczy że kolega zmieni olej. Może być nawet z najniższej półki byle półsyntetyk i będzie wiedział czy to olej czy nie olej. Wiem co potrafią mechanicy. Nawet w serwisach wymieniają połowę oleju bo reszta już idzie bokiem.
Wiem bo szwagier pracuje w warsztacie i przywożą mu m.in. z serwisu Opla.
Teraz jak by mi ktoś wymieniał olej w moim samochodzie to stoję i patrzę jak odlakowuje bańkę i leje tyle co powinno być. Żadnych beczkowych itp.

Szulz - Sob Kwi 16, 2016 23:03

mam to samo i popychacze hydrauliczne zaworowe czy cos takiego, mechanik mowil zeby sie tym nie przejmowac i nie trzeba tego robic dopoki nie zacznie brac oleju.

BTW. olej wymienilem na nowy i nadal stuka tyle ze mniej :D

panpodziemia100 - Pon Maj 02, 2016 18:30
Temat postu: Klekocze zaraz po wymianie oleju na semisyntetic!!
Witam. Mam podobnie:
Filmik:
Klekocze-
https://youtu.be/pYFHexSOmVY

Nie klekocze-
https://youtu.be/lNCZzBgAoB8

Zaczęło się tak dziać zaraz po wymianie oleju ma 10W40 Castrol Magnatec semisyntetic. Wcześniej cicho pracował(nie klekotał tak). Jakis syf musiałbyć wlany aby wygłuszyć...
Klekocze różnie: na zimnym na rozgrzanym około minuty lub trzech...
Licznik(??)107000Km.
Poza tym wszystko ok - beż zmian...
Komputer pokazuje tylko błąd p0136 - chyba coś z sondą.

sknerko - Pon Maj 02, 2016 20:44

wywal tego castrola z silnika zanim więcej szkód narobi. Polecam Valvoline maxlife, w freelu klekotało, dostał ten olej i ucichł żadnych świństw nie potrzeba. Castrol ostatnimi czasy to gówno jakich mało
seraph - Pon Maj 02, 2016 22:34

Też mogę z czystym sercem polecić Valvoline. Już w drugim samochodzie go leje, a Rover po zakupie miał niewiadomoco wlane i po wymianie ożył i przez cała zimę na dotyk palił.
Kamil97 - Pon Maj 02, 2016 23:24

Mój rowere tak samo klekocze. Lecz po minucie półtorej już sie unormuje. Podejrzewam że u mnie spowodowane jest to tym że moje auto przed tym jak ja go kupiłem stało nie używane dość długo.
m166 - Wto Maj 03, 2016 07:45

Roverki lubią ten olej
VALVOLINE MAXLIFE 10W40 :)

sknerko - Wto Maj 03, 2016 11:35

Kamil97 klekocze popuychacz i dobry olej może temu zaradzić
panpodziemia100 - Wto Maj 03, 2016 12:09
Temat postu: Klekocze zaraz po wymianie oleju na semisyntetic!!
temat kontynuowany tutaj:
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=917451#917451