Zobacz temat - [R200] Zwarcie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Zwarcie

mictlan - Pon Kwi 04, 2016 20:29
Temat postu: [R200] Zwarcie
Witam, mam pewien problem ze swoją Dumą Albionu
Od początku: Wczoraj rano gdy odpaliłem roverka po zapaleniu świateł i włączeniu nawiewu nagle zgasł. Nie gasł później tylko aby na samych swiatłach.
A dziś po odpaleniu i przejechaniu kilku metrów włączyłem światła i zgasł. Już nie zapalił. Kręci rozrusznik, bezpieczniki ok, nie ma iskry na swiecach, dmuchawa ledwo działa, radio miga, światła nie działają wcale. Co ciekawe po wyjęciu kluczyka i załączeniu świateł zapalają się kontrolki od ciśnienia oleju i ładowania. Na sam koniec nawet wskaźnik temperatury skoczył na max. Czy to zwarcie gdzieś na instalacji? Jak i gdzie szukać przyczyny?

wolakm - Pon Kwi 04, 2016 20:43

Akumulator dobry? Sprawdź kabel od - do karoserii.
mictlan - Pon Kwi 04, 2016 20:55

Aku dobry, kabel ok, podpięty pod inne auto nadal nie działa. Immo odpięte całkowicie. Nie ma prądu na budzie... Czy to może być zwarcie na rozruszniku lub alternatorze?
seraph - Wto Kwi 05, 2016 07:28

Widziałem kiedyś podobny przypadek w Peugeot 306 i tam niestety ECU padło zupełnie. Też wszystko się jakby sprzęgło ze sobą i od świateł zapalały się kontrolki oleju itp...
Komputer nie jest ciężko dostać, ale u nas nie jest tak, że przez immo nie wystarczy prosta podmiana?

robsson78 - Wto Kwi 05, 2016 16:04

Takie szopki mogą się dziać również przy uszkodzonej wiązce klapy bagażnika.
Warto ją sprawdzić.

mictlan - Czw Kwi 21, 2016 15:01

Dzięki, jednak wiązka. Koszt naprawy tyle co kilka koszulek termokurczliwych...
Temat do zamknięcia.