Zobacz temat - [R45] Woda/wilgoć w bagażniku
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Woda/wilgoć w bagażniku

exo - Czw Kwi 14, 2016 23:19
Temat postu: [R45] Woda/wilgoć w bagażniku
Cześć,

potrzebuje Waszej rady - być może ktoś już się z tym spotkał. Po większych deszczach zbiera mi się dość duża wilgoć w okolicach koła zapasowego. Pierwsza myśl - dziura od spodu. Po głębszym sprawdzeniu okazuje się, że woda musiała dostawać się od góry ponieważ pordzewiała mi półka (i to w znacznym stopniu) w której znajdują się otwory na głośniki pod tylną szybą.





W czasie wyciągania oparć tylnej kanapy znalazłem dwie podłużne gąbki zapakowane w takie foliowe rękawy. To pewnie element wygłuszenia? Jeden z rękawów był uszkodzony i woda dostała się do gąbki i ją tam trzymała. Ale to nie ona była sprawcą korozji. Chociaż i ta kieszeń w której była schowana jest już lekko złapana.





Temat wyszedł w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wcześniej nie było z tym problemu. Auto nie było bite, nie było ingerencji w uszczelkę tylnej szyby. Co prawda nie robiłem testu z wężem - to dopiero za parę dni. Czy ktoś z Was miał podobny problem albo może coś poradzić na podstawie tego co napisałem?

Remigiusz - Czw Kwi 14, 2016 23:51

Mogla puscic szyba z tylu byl juz taki przyapdek kiedys :/ Widze ze masz Sedana to tam jest tylko ta jedna opcja skoro tam korozja jest przy glosniku to woda od szyby musi isc.

Bierz weza i zrob test skad sie to leje :neutral:

szoso - Pią Kwi 15, 2016 18:20

Remigiusz, wcale nie musi iść szybą. Zgrzewy puszczają. Odsyłam do mojego tematu https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=46929&postdays=0&postorder=asc&highlight=leci+woda&start=0
andrew0503 - Pią Kwi 15, 2016 20:36

szoso napisał/a:
Remigiusz, wcale nie musi iść szybą. Zgrzewy puszczają. Odsyłam do mojego tematu https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=46929&postdays=0&postorder=asc&highlight=leci+woda&start=0

Też obstawiam taką opcję, przynajmniej u mnie było to samo :( Po zapaćkaniu pęknięć pod uszczelką od paru lat spokój :grin:

Remigiusz - Pią Kwi 15, 2016 22:10

U kolegi się to leje od góry nie od boku :D A ze spawy w relingu poszczają to temat mi znany jest z R 220 tamtędy mi ciekło :P
szoso - Sob Kwi 16, 2016 07:45

Remigiusz napisał/a:
U kolegi się to leje od góry nie od boku

A relingi są z boku czy na górze?
Woda może sobie ściekać do dowolnego miejsca.

exo - Sob Kwi 16, 2016 10:44

szoso napisał/a:
Remigiusz, wcale nie musi iść szybą. Zgrzewy puszczają. Odsyłam do mojego tematu https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=46929&postdays=0&postorder=asc&highlight=leci+woda&start=0


widzę, że kolega konkretnie rozbił temat wody w aucie :) Weekend zapowiada się ładny to zacznę najpierw od testu węża z wodą. Dam znać co z tego wyszło.

andrew0503 - Sob Kwi 16, 2016 11:03

Chodziło mi o uszczelkę na dachu, po jej wyciągnięciu, ukazały się małe pęknięcia.
exo - Pią Maj 27, 2016 22:33

Problem zlokalizowany - mam nadzieję :) Auto dłuższy czas stało - kurz, kwitnąca lipa i deszcze pozapychały wszystkie kanaliki odprowadzające wodę z dachu. Zdjąłem maskownice (nie wiem jak inaczej to nazwać) z obu rynienek z dachu - pod spodem było pełno kleistego błota. To samo między uszczelką szyby. Teraz woda swobodnie spływa z dachu.

W załączniku fotki jak to wyglądało. Przy okazji zdjąłem tylne reflektory pod którymi również zebrało się masę syfu.

dziękuje wszystkim za sugestie i rady.

pozdr.