Zobacz temat - [r75]urwane odpowietrzniki w zaciskach wiercenie gwintowanie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [r75]urwane odpowietrzniki w zaciskach wiercenie gwintowanie

dawidd - Pon Kwi 18, 2016 20:12
Temat postu: [r75]urwane odpowietrzniki w zaciskach wiercenie gwintowanie
Cześć, dziś podczas odpowietrzanie urwały mi sie 2 odpowietrzniki. W związku z tym mam pytanie: czy zaciski we wszystkich modelach r75 sa te same ?
Druga ewentualność - odpowietrzniki są 8, myślałem nad rozwierceniem i wkręceniem o większym rozmiarze, pytanie tylko czy próbować 9mm, czy od razu wiercić i gwintować na 10 mm ? I jeśli pod gwint 9mm to jakie powinno być wiertło i jakie pod 10? Tak żeby to było zgodnie ze sztuka, bo jeśli dobrze pamiętam to do rożnego materiału powinny być dobierane rożne wiertla

sTERYD - Pon Kwi 18, 2016 20:44

dawidd napisał/a:
czy zaciski we wszystkich modelach r75 sa te same ?

tak, poza 190tkami i 260.
Wiercenie na większy gwint możesz sobie odpuścić, bo musiałbyś to zrobić specjalnym wiertlem, żeby od razu poprawić stożek zaworka, żeby był współosiowy z gwintem, bo inaczej nie zakręcisz szczelnie.
Jak już wiercić, to przez sam odpowietrznik, a potem wydłubać resztki.

prebenny - Pon Kwi 18, 2016 20:46

dawidd zaciski na szrocie kosztują 30 zł/komplet (przynajmniej przednie) więc nie jest to duży koszt :)
Marcin84 - Pon Kwi 18, 2016 22:05

Tył czy przód zepsułeś? :) Bo mam komplet zacisków na tył z których tylko wykręciłem śruby pływające i jarzma :)
dawidd - Pon Kwi 18, 2016 22:29

Tył i przód lewy

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2016 22:29 ]
A tak swoją drogą, to smaruje się odpowietrzniki zeby się nie zapiekaly??

longer86 - Pon Kwi 18, 2016 22:31

Dawid jak delikatnie rozwiercisz to resztę wydłubiesz lub samo wypadnie
dawidd - Wto Kwi 19, 2016 08:01

no własnie nie wypada, rozwierciłem już 6mm wiertlem i widać juz w niektorych miejscach gwint a i to nie chce się wydłubać, a dłubałem rożnymi narzędziami i małym śrubokrętem z młotkiem również. Wszystko na nic. Kupie chyba drugi bo faktycznie szkoda roboty jak za 25zl można mieć kolejny zacisk
Marcin84 - Wto Kwi 19, 2016 09:20

dawidd napisał/a:
Tył i przód lewy

[ Dodano: Pon Kwi 18, 2016 22:29 ]
A tak swoją drogą, to smaruje się odpowietrzniki zeby się nie zapiekaly??


To mam tylko tył. Co do smarowania to nigdy tego osobiście nie robiłem. Do odkręcania używam kluczyka oczkowego dwunastokątnego w który pukam młotkiem takim do 500gram, taki pseudo udar :D jeszcze żaden nie odmówił współpracy. Słyszałem też o metodzie gdzie nakłada się na odpowietrznik klucz i smarka migomatem ponoć wtedy te skoki temperatury luzują ładnie odpowietrznik, osobiście nie stosowałem tego.

dawidd - Wto Kwi 19, 2016 19:29

dzis skoczyłem do Pabianic - po 20 zl zaciski i przy okazji BCU 1522 za 80zl wyrwałem. Maja tego mnóstwo, samych zacisków kilkanaście sztuk do r75, bcu tez kilka, a do francuzów to chyba wszystko by znalazł- ogromny skład

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2016 19:29 ]
no i chyba za szybko pochwaliłem super tanie zaciski - jeden z nich w środku był skorodowany i mnóstwo roboty żeby go doprowadzić do porządku, a tłoczek przeskoczył ze starego zacisku. Teraz już wszystko gra. Warto przed zakupem spróbować wcisnąć tłoczki ręcznie - jak są ok to powinno się dać - tak drobna rada na przyszłość dla innych