Zobacz temat - [R75] Wieniec koła dwumasowego
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Wieniec koła dwumasowego

keda - Wto Kwi 19, 2016 21:07
Temat postu: [R75] Wieniec koła dwumasowego
Drodzy koledzy,

Moje pytanie brzmi - Czy w roverze 75 wersja CDT - Jest możliwość obrócenia Wieńca?

Jest mi to niezbędne ponieważ w miejscu w którym się zatrzymuje zęby są wytarte (stwierdzone po demontażu rozrusznika) i bendiks nie łapie za każdym razem.

Z początku myślałem że to wina bendiksa, więc kupiłem drugi rozrusznik z niemalże idealnym bendiksem ale to nie pomogło....

Jeśli już obrócę wieniec to czy czujnik położenia wału korbowego nie zacznie wariować?

sTERYD - Sro Kwi 20, 2016 09:45

czujnik wału ma swoje znaczniki zupełnie gdzie indziej, więc to nie problem. Nie zwróciłem uwagi, czy da się zdjąć wieniec, pewnie tak, aczkolwiek nigdzie nie widziałem takiej procedury w RAVE.
cin1391 - Sro Kwi 20, 2016 10:53

Jak chcesz ten wieniec przełożyć? Chyba nie jest to możliwe, patrząc na wykonanie koła dwumasowego:

chudy86044 - Sro Kwi 20, 2016 21:02

Jest to dziwne że koło za każdym razem zatrzymuje się w tym samym miejscu.... Najprawdopodobniej zeby są wytarte na całym kole. Wieniec na koło jest zakładany termicznie więc trzeba rozciąć i założyć drugi... Nie da się wieńca zdjąć przekręcić i założyć spowrotem
sTERYD - Sro Kwi 20, 2016 21:46

w każdym silniku koło zamachowe zatrzymuje się 2 -3 podobnych miejscach,