Zobacz temat - [R 45] Montaż diod led światła dzienne
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45] Montaż diod led światła dzienne

kamilos747 - Pią Maj 06, 2016 08:36
Temat postu: [R 45] Montaż diod led światła dzienne
Witam,
montowałem wczoraj ledy w samochodzie. Wszystko podpiąłem jak należy wg instrukcji. Światła są wyposażone w automatyczne włączanie/wyłączanie (zależy od świateł mijania). Po podłączenia do PLUSA świateł mijania po ich włączeniu diody led powinny się wyłączyć a tak się nie dzieje. Sprawdzałem podłączając je prosto do akumulatora (klema PLUS) i wyłączają się jak należy. Całą operację robiłem przy wyłaczonym silniku a tylko przekręconym kluczyku stacyjki.
Dziś rano teściu rzucił pomysł czy to nie czasem wina tego, że jest to diesel i grzeje świece żarowe przed zapłonem w związku z czym idzie mniejsze napięcie na światła.
W związku z tym pytanie - czy ktoś już tak miał i czy ledy zgasną po zapaleniu samochodu.
Od razu uprzedzam, że ledy odłączyłem i sprawdzę dopiero w weekend jednak może ktoś już kombinował z nimi i miał podobnie.

AndrewS - Pią Maj 06, 2016 22:32

Podaj model tych świateł.
Jesteś pewny że podpiąłeś się do plusa świateł ??
W moim np. plus do świateł jest podany cały czas, a przerywana jest masa.
Może warto podpiąć się do plusa, ale pozycyjnych, wtedy ledy zgasną już przy włączeniu pozycyjnych.
Mój zamontowany układ wykrywa też czy silnik pracuje na podstawie napięcia w instalacji. Tak że przydałoby się wiecej info.

kamilos747 - Sob Maj 07, 2016 12:31

na pewno są podpięte do plusa świateł mijania (sprawdzałem który to plus przy użyciu innej żarówki). Model podam niebawem. Idę się bawić z tymi światłami...

@EDIT Są to światłą te konkretnie:
http://e-katalog.intercar...scr_dItems.html

próbowałem podłączać do świateł postojowych, mijania i na wszystkie możliwe kombinacje kabelków. Ni chu.
Nie chcą się wyłączyć. A jak dotknę klemy + na akumulatorze tym kabelkiem z LEDów to się wyłączają pięknie.
Może to być problem napięcia w kablach świateł mijania/postojowych ? Chociaż nie wiem jakim cudem by się to stało.
Jakieś pomysły co jeszcze sprawdzić ?
W ostateczności zamiast automatu wyłączania zrobię sobie wyłącznik ledów w kabinie i już.

maniu48 - Sob Maj 07, 2016 13:44

Wczoraj montowałem takie światła-chinole. radze zmienić to na coś lepszego. W tamtych działo się podobnie, nie wyłączały się po podpięciu do pozycyjnych. Okazało sie ze jedna z lampek jest popsuta.
kamilos747 - Wto Maj 10, 2016 07:15

Już je podpiąłem, kolega ma te same w corsie i jemu działa. Sprawdzałem podłączenie, wszystko pasuje jak u niego. Tylko on nie ma diesla. Spróbuję jeszcze masę podpiąć gdzie indziej ale wątpię by to coś dało..