Zobacz temat - [R75] Czujnik ABS
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Czujnik ABS

groszek_76 - Pią Maj 13, 2016 15:40
Temat postu: [R75] Czujnik ABS
Witam kolegów. Mam problem z czujnikiem ABS lewego koła. Oryginalny przetarł się o oponę bo paproch mechanik źle go wsadził przy wymianie amorów i łożyska. Polutowałem go i było przez pewien czas ok, potem znów wyskakiwał na zegarach i gasł , więc kupiłem zamiennik i szlak go trafił tym razem z moje winy. Założyłem ponownie oryginał po ponownym lutowaniu i nic. Kontrolka zgasła na chwilę i ponownie się zaświeciła , więc kupiłem używany. Po założeniu nawet nie zgasła kontrolka , a po odpaleniu na 1s zapaliła się kontrolka tempomatu i zgasła , pozostała ABS-u. TOAF nawet nie jest w stanie wykasować błędu. Cały czas jest problem tylko z tym kołem. Czyściłem patyczkami pozostałości smaru z paska magnetycznego po montażu łożyska bez demontażu piasty. Sprawdzałem kostkę pod akumulatorem i poczęstowałem ją KONTAKTEM antykorozyjnym do styków. Macie jakieś wizje co jest?
karol77787 - Pią Maj 13, 2016 20:34

Może masz dobry czujnik a jednak pierścień magnetyczny został uszkodzony przy wymianie łożyska bądź czujnika?
longer86 - Pią Maj 13, 2016 22:55

Jesli czujniki sa dobre to po odpaleniu kontrolka abs nie zaświeci się.

Sam aktualnie mam uwalony czujnik, podłączyłem na krótko nowy, i abs sie nie zaswiecil...

groszek_76 - Pią Maj 13, 2016 23:23
Temat postu: Czujnik Abs
Panowie 3 czujniki byłyby uwalone?. Przy pierwszym mogłem wykasować toafem a teraz nie rusza błędu w ogóle. Powiem szczerze że nie ogarniam teraz tego. Pierścień magnetyczny raczej ok bo działał na początku, chyba że smar blokuje sygnał , ale błąd po podłączeniu czujnika by nie świecił.Jakiś moduł uwalilo?