Zobacz temat - [R620 SDI] Regeneracja Wybieraka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620 SDI] Regeneracja Wybieraka

strupek4444 - Sro Maj 18, 2016 15:29
Temat postu: [R620 SDI] Regeneracja Wybieraka
Witam serdecznie.Przeszukiwałem już tematy na forum o naprawie wybieraka i większośc już wiem natomiast czy ktoś ma dokładne wymiary tulejek ? mam zamiar dokupić tulejki teflonowe ale nie mam pojęcia jakie są wymiary a w żadnym z tematów nie pisze :)
tomii620si - Sro Maj 18, 2016 15:42

Ale jestes pewny ze wybierak ?? Tzn biegi Ci nie wchodzą chacza itd ?

Czy masz standardowy dla skrzyń / mechanizmu przy PG1 luz na lewarku i biegi jak w starze ?

Marcin84 - Sro Maj 18, 2016 16:10
Temat postu: Re: [i] Regeneracja Wybieraka
strupek4444 napisał/a:
Witam serdecznie.Przeszukiwałem już tematy na forum o naprawie wybieraka i większośc już wiem natomiast czy ktoś ma dokładne wymiary tulejek ? mam zamiar dokupić tulejki teflonowe ale nie mam pojęcia jakie są wymiary a w żadnym z tematów nie pisze :)


Jeśli dzwoni Ci krzyżak od strony skrzyni, to ja swój obciąłem i wspawałem taki z kolumny kierowniczej z autozłomu za 15 zł, jest łożyskowany i będzie w tym aucie jeździł na wieki :) Któryś z kolegów to opisywał na forum.

strupek4444 - Sro Maj 18, 2016 17:13

po pierwsze to drążek na luzie wpada w drgania i "dźwięczy" a po drugie lewarek chodzi jak w autobusie.jeśli chodzi o wspawanie tego krzyżaka kierowniczego to mam to na uwadze ale przecież jest jeszcze tulejka z tyłu pod dźwignią zmiany biegów.i to o jej wymiary mi sie rozchodzi.bo zrobie jak w jednym z tematów czyli przewierce i dam śrube etc ale w tamtym artykule gość nie wymieniał tulejki.natomiast u mnie ona jest praktycznie zmiażdżona i woła o wymiane :)
Marcin84 - Sro Maj 18, 2016 20:45

strupek4444 napisał/a:
po pierwsze to drążek na luzie wpada w drgania i "dźwięczy" a po drugie lewarek chodzi jak w autobusie.jeśli chodzi o wspawanie tego krzyżaka kierowniczego to mam to na uwadze ale przecież jest jeszcze tulejka z tyłu pod dźwignią zmiany biegów.i to o jej wymiary mi sie rozchodzi.bo zrobie jak w jednym z tematów czyli przewierce i dam śrube etc ale w tamtym artykule gość nie wymieniał tulejki.natomiast u mnie ona jest praktycznie zmiażdżona i woła o wymiane :)


Wymiaru tej tulejki nie pamiętam, ale tez ja dorabiałem. Dospawaj sobie też te nakrętki na boki tak jak chłopaki opisywali bo to bardzo ważne.

strupek4444 - Sro Maj 18, 2016 20:48

z jakiego materiału kupiłeś tulejki/dorobiłeś ?
sknerko - Czw Maj 19, 2016 08:56

Jak by co to można tą główkę przy skrzyni kupić zmodyfikowana ale cena jest bee
http://www.ebay.co.uk/itm/182099742760

Marcin84 - Czw Maj 19, 2016 09:19

strupek4444 napisał/a:
z jakiego materiału kupiłeś tulejki/dorobiłeś ?


Ja dorabiałem z teflonu, ogólnie wszystkie elementy typu tuleje, rolki itp z tego sobie dorabiam bo uważam, że materiał ma świetne parametry wytrzymałościowe, nie skrzypi i nie koroduje :)

strupek4444 - Czw Maj 19, 2016 15:25

Dzwoniłem do churtowni i powiedzieli mi ze teflon jest bardzo miekki i bardzie polecają poliamid.jak długo już jeździcie na tych tulejkach teflonowych ? i jak sie lewarek zachowuje ? :)
Marcin84 - Czw Maj 19, 2016 15:41

Tuleję teflonową dawałem tylko z tyłu, przód miałem wspawany jak pisałem wcześniej z kolumny kierowniczej. Na tak zregenerowanym lewarku zrobiłem ponad 20 tyś km w ciszy i spokoju, niezależnie od obrotów silnika :) Autko sprzedałem w zeszłym miesiącu, ale podejrzewam, że nadal jest ok. Wymień sobie od razu tylną poduszkę lewarka jak masz w kiepskim stanie. Pasuje od Skody Felici 1.6 i kosztuje kilkanaście złotych.
strupek4444 - Czw Maj 19, 2016 18:58

aha no to dobrze wiedzieć.a czy byłbyś tak uprzejmy podrzucić jakieś zdjęcie/link tej poduszki lewarka ? bo w google mi różne pokazuje poduszki :)
Marcin84 - Czw Maj 19, 2016 20:50

Fabryczne oznaczenie skody 6U0711563A Na alledrogo są obecnie po 4,90 a jakbyś chciał kupić oryginalną do Rovera to jak szukałem coś około 150 zł :D Wpadłem na to zupełnie przez przypadek że to pasuje, bo jak regenerowałem swój wybierak to w garażu u mnie leżał ze złomem właśnie wybierak od Skody którą jeździłem wcześniej :) Ja na tej poduszce miałem około 5 mm luz, wybierak zrobił w niej jajowatą dziurę i podskakiwał od wibracji.