Zobacz temat - [R420 Si lux] Przerywanie/szarpanie podczas przyśpieszania.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 Si lux] Przerywanie/szarpanie podczas przyśpieszania.

kleju1964 - Nie Cze 05, 2016 11:43
Temat postu: [R420 Si lux] Przerywanie/szarpanie podczas przyśpieszania.
Witam. Ostatnio pojawił się u mnie problem przerywania/szarpania podczas przyspieszania. Czytałem te tematy odnośnie pompy itd z tym, że u mnie te przerywanie jest i na benzynie i na gazie i pojawia sie tak do 2.2k obrotów. Jak mocniej dodam gazu słychac nawet taki strzał tak jakby spod silnika (dodam, że dopiero co mam nowy wydech oraz pospawana rure kolektorowa i auto chodzi cichutko). Dzisiaj wymieniłem świece i dalej to samo. Mam wrażenie ze bardziej szarpie na zimnym bo wczoraj jak wracałem z trasy to auto spokojniej chodzi jak sie nim dłużej jedzie... Odnośnie wymianu ewentualnej cewki i kopułki da się to zrobić bez kanału? Uporał się ktoś z Was z podobnym problemem?
sknerko - Nie Cze 05, 2016 12:49

tam masz rzędowe 4 cylindry? to kopułka palec i kable do inspekcji.
Markzo - Nie Cze 05, 2016 13:56

jesli masz 420Si z 1999r to nie masz ani kopułki ani cewki - masz moduł zapłonowy. Wymien przewody zapłonowe i zobacz co będzie. Moduł jest taki sam jak w citroenie: http://allegro.pl/citroen...5875701967.html coś takiego ;)
kleju1964 - Nie Cze 05, 2016 17:55

Tak Roverek z 99r. Spróbuje podmienić kable najpierw bo w sumie maja juz ponad 3 lata i zobaczę co będzie... A czy wymiana tego modułu jest na zasadzie odkręć przykręć i ma działać tak? Lepiej od dołu się do niego dobrać czy od góy też da rade? Przyglądałem się dzisiaj temu modułowi od góry i trochę mało miejsca żeby podejść kluczem

[ Dodano: Nie Cze 05, 2016 17:55 ]
A czy takie przewody na podmiankę żeby tylko się przekonać czy to jest sprawca będą dobre?
http://allegro.pl/przewod...6111902330.html
Niby kod silnika się zgadza, ale pisze, że do modelu "400 TOURER (XW) 2.0 "

Markzo - Nie Cze 05, 2016 21:49

Nie kupuj takiego badziewia, bo nic się nie przekonasz... kup np: Sentechy, bardzo ładnie się sprawują w 2,0. A moduł wkładasz nowy i ma działac.
kleju1964 - Sro Cze 08, 2016 12:58

A powiedz mi bo znalazłem przewody z Boscha za 100zl w firmie Ro -car tylko ze ich jest tam 5 a u mnie jest 4... Czy to będzie pasowało? I cena trochę niska bo normalnie kolo 200zl. Pytałem się gościa w sklepie czy będzie pasować do mnie to nie umiał odpowiedzieć. A tych z sentecha narazie nie ma w innej hurtowni, ale może będą mieli po weekendzie kolo wtorku wiec jak coś to zaczęłam... Dzięki za pomoc.

[ Dodano: Sro Cze 08, 2016 12:58 ]
Miało być zaczekam - pisze z telefonu...

slax - Sro Cze 08, 2016 15:12

Nie, 5 kabel jest do kopułki. więc sa to kable do silnika z kopułką. U ciebie jest moduł zapłonowy i potrzebujesz dłuższe kable.
kleju1964 - Pon Wrz 12, 2016 08:35

Ok dzięki. To poczekam aż mi ściągną te sentech'y.

[ Dodano: Pon Wrz 12, 2016 08:35 ]
Cześć. Wymieniłem wkońcu te przewody na NGk i nic to nie dało... Dalej przerywa zarówno na gazie jak i na paliwie. Przy mocniejszym wciśnięciu gazu słychać taki strzał jakby z pod kolektora czy gdzieś w tamtych okolicach. Dodam jeszcze, że swiece jak wymieniałem to 3 były mokre. Ma ktoś jakieś sugestie co może być przyczyną?