Zobacz temat - [MG ZR] kontrolka akumulatora
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [MG ZR] kontrolka akumulatora

maldini - Nie Lip 03, 2016 17:15
Temat postu: [MG ZR] kontrolka akumulatora
witam, padl mi akumulator, wczoraj kupiony nowy i zalozony, po zalozeniu odpala bez problemu, ale dzis podczas jazdy zaczela migac i gasnac kontrolka akumulatora? co to moze byc? nowy akumulator jedno dniowy.
sknerko - Nie Lip 03, 2016 17:20

alternator ci się kończy. Szczotki?
maldini - Nie Lip 03, 2016 17:23
Temat postu: [MG ZR] kontrolka akumulatora
aha. tak tez obstawialem choc pewnosci niemam. czyli ladowanie? nie laduje podczas jazdy? nowy alternator widzialem ale drogi 350zl a uzywke 29 zl cos spora roznica czy warto uzywany brac? a szczotki to do czego sa? bo nie bardzo wiem
sknerko - Nie Lip 03, 2016 17:30

dać naprawić swój koszt pewnie z 50-70pln
maldini - Nie Lip 03, 2016 17:39
Temat postu: [MG ZR] kontrolka akumulatora
no byla by to najlepsza opcja chyba ze mechanik powie ze sie nieda naprawic.alternatory naprawiaja w dowolnie jakim warsztacie mechanicznym? czy typowo gdzi sie zajmuja alternatorami. czyli ten nowy akumulator jak sie wyladuje za pare dni bede uziemiony bez samochodu i nie dojade do mechanika? wczoraj podpiolem nowy akum, jutro bym chcial do pracy dojechac i po pracy prostodo mechanika mam nadzieje ze odpali rano.dzieki
robsson78 - Nie Lip 03, 2016 18:07

Jeśli rano odpali to daleko nie zajedziesz. Myślę że w mieście bez ładowania 3-5 km. to max. nie włączaj świateł, radia, nawiewu.
Sprawdź czy dobrze kokręciłeś klemy.
Usterka ? jak kolega wyżej, szczotki albo regulator obstawiam.
Nie kupuj drugiego. Napraw stary.

BigBoyPL - Sro Lip 06, 2016 21:19

Ja bym nie jeździł jeśli coś tam miga ponieważ nie wiesz czy alternator w krótkim czasie nie zabije ci akumulatora ze względu na np. zwarcie na mostku.
maldini - Czw Sie 04, 2016 17:38
Temat postu: [MG ZR] kontrolka akumulatora
witam.problem rozwiazany, tak jak kolega pisal alternator sie konczyl.a konkretnie regulator napiecia i szczotki, teraz wszystko jest ok. temat zamkniety