Zobacz temat - [R416si] oswietlenie wnetrza i nie tylko.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416si] oswietlenie wnetrza i nie tylko.

kemot - Sro Lip 06, 2016 21:51
Temat postu: [R416si] oswietlenie wnetrza i nie tylko.
Witam wszystkich zgłaszam sie do was z kilkoma problemami/zapytaniami.
Pierwsze z nich to bardziej taka techniczna sprawa.
Chce zamontowac dodatkowe oswietlenie w swoim autku a dokladnie w tylnych słubkach załozyc takie oswietlenia z Civica
http://allegro.pl/honda-c...0.html#imglayer
i pytanie jest takie
jak poprowadze kable z centralnego oswietlenia na 2 strony bedzie to chodzic tak jak powinno czy nie bardzo?

2 pytanie to tez z oswietlenia a wiec
otwierajac tylnie drzwi nie załącza mi sie oswietlenie w srodku. przy przednich drzwiach nie ma tego problemu. w bagazniku to jest tez problem bo nie swieci w ogole nic. czy to moze byc problem alternatora? ze prad nie chce dochodzic do konca układu? wiem ze alternator mam do wymiany bo jest ponizej 14.
co poradzicie w tej sprawie

Heron - Czw Lip 07, 2016 01:04

Co do światła w bagażniku to najpierw polecę sprawdzić tamtejszą żarówkę :)
Co do otwarcia tylnich drzwi i braku światła w tym czasie to ja również tak mam. Więc uważam, że tylnie drzwi nie są brane pod uwagę. Nie mniej jednak da się to zrobić.
Ja nie używam światła na otwarcie.
Gdyby jednak były brane pod uwagę, a jest to usterka to z pewnością ją bez trudu naprawisz, bo były by to tylko uszkodzone przewody.
Ale wciąż uważam, że roczniki poniżej 2000r nie miały tego bajeru ;]

Alternator nie ma nic do światła w Twoim przypadku. Alternator zapewnia Ci ładowanie baterii -> akumulatora.

sTERYD - Czw Lip 07, 2016 01:57

posprawdzajcie krańcówki.
Można zrobić test MFU, bo to ono steruje oswietleniem i musi piknąć za każdym otwarciem każdych drzwi.
Żarówka w środku zapala się przy każdym otwarciu drzwi, (gaśnie po 10 minutach jak sie nic nie ruszy) a w bagażniku jak się otworzy klapę świeci cały czas.

kemot - Czw Lip 07, 2016 11:31

w bagazniku nawet zarówki nie mam wlasnie. ale sprawdzalem napiecia miernikiem i nie było takie samo jak w głownym oswietleniu w kabinie.