Zobacz temat - [ R 75 ] Woda pod dywanem tylko po lewej stronie w kabinie
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [ R 75 ] Woda pod dywanem tylko po lewej stronie w kabinie

Padzer - Pon Lip 18, 2016 14:45
Temat postu: [ R 75 ] Woda pod dywanem tylko po lewej stronie w kabinie
Mam całą lewą stronę dywanu w kabinie w aucie mokrą i nie wiem skąd ta woda się wzieła poooomocy
Dominoz - Pon Lip 18, 2016 14:49
Temat postu: Re: [ R 75 ] Woda pod dywanem tylko po lewej stronie w kabin
Padzer napisał/a:
Mam całą lewą stronę dywanu w kabinie w aucie mokrą i nie wiem skąd ta woda się wzieła poooomocy

Może w trakcie jazdy piwo rozlałeś? :lol:

j0zek - Pon Lip 18, 2016 14:54

Sprawdź, czy nie cieknie od strony bagażnika, masz zaślepione przejście linki od otwierania maski?
Okna miałeś zamknięte?:P
Sprawdź ewentualnie podwozie, czy ruda czasem gdzieś na wylot nie przeszła.

wellman - Pon Lip 18, 2016 14:59

Padzer, niedawno przeżywałem to samo. Wyciąganie całej podłogi, suszenie i szukanie "przecieku".

Powodem była uszkodzona guma, która miała zabezpieczać przejście przez ścianę grodziową przewodu od pompki sprzęgła. Warto też sprawdzić wszystkie inne otwory w grodzi, a przy okazji operacji "suszenia" (w czym może przydać się po wyjęciu podłogi też odkurzacz piorący) wyczyścić też wszystkie punkty masowe, wtyczki od czujników srs, poduszek i napinaczy.

longer86 - Pon Lip 18, 2016 15:20

i sprawdź czy nie masz wody w grodzi...

Ja niby gumy mam ucięte, a jednak mi sie przyblokowało po ostatnich ulewach

adam_26 - Pon Lip 18, 2016 16:18

Polecam ten temat Ci pomoże :
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?p=888510&highlight=#888510

karol77787 - Wto Lip 19, 2016 17:18

Tez mi woda leciała uszczelką gdzie idzie przewód od pompki sprzęgła do grodzi silnika. Ja lałem wodę z czajnika na szybę i patrzyłem przy podłodze gdzie cieknie:)
turbina - Nie Lip 31, 2016 17:29

Miałem ostatnio ten samo problem. Wyjąłem dywan z samochodu i okazało się ze woda cieknie z odpływu szyberdachu. Guma sparciała i wypadła razem z rurką do środka. Przez tą wodę miałem też problem z wypadaniem zapłonu szarpaniem, samochód nie chciał jeździć na gazie. Po wysuszeniu podłogi nic się już nie dzieje.