Zobacz temat - [R25] Nagły Biały Dym z Rury Wydechowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Nagły Biały Dym z Rury Wydechowej

djboo - Wto Lip 19, 2016 21:51
Temat postu: [R25] Nagły Biały Dym z Rury Wydechowej
Witam wszystkich mam mam mały problem: jadąc dzis na autostradzie nagle z rury wydechowej pojawił sie biały (ciemno szarawy - trudno określić) - dość sporo - wyłączyłem silnik i próbowałem jechać - nie było gdzie wiec włączyłem silnik przejechałem kilka metrów - sprawdziłem co sie mogło stać - trochę jeszcze dymiło - Auto ani mi nie zgasło / nie zagotowało sie / temp ok /płyn i olej ok / zapala jeździ normalnie...
Sprawdzałem kilka razy po drodze czy dymi i przy zapalaniu pojawiał sie dym na kilka sekund..
Dojechałem do domu - odpalałem kilka razy i raczej juz nie dymi - jutro dokładnie sprawdzę...
Wiem ze muszę teraz obserwować poziom oleju i płynu ale czy ma ktoś pomysł co mogło sie stać ?

Dziękuje
Pozdrawiam

robsson78 - Sro Lip 20, 2016 10:59

Biały dym to płyn chłodniczy.
Uszczelka kolektora dolotowego może puszczać.
A może jak mu dałeś w palnik na autostradzie to wypluł co się nazbierało w tłumiku ;-)

Harry - Sro Lip 20, 2016 11:02

możliwe, że woda w układzie, a dokładnie para wodna- jest to normalny objaw ;)
djboo - Pią Lip 22, 2016 08:52

Witam
Dziękuje za Odp
Tego dymu było naprawdę dużo - zadymiłem pół autostrady haha - nie jechałem szybko...
Czy to moze mieć jakiś związek z uszczelka lub głowica itp ?

seraph - Pią Lip 22, 2016 15:09

Może mieć bardzo duży, bo płyn chłodniczy może się dostawać do cylindrów i wtedy będzie kopcić na biało. Taką awarię uszczelki łatwo wykryć, bo spaliny będą w układzie chłodzenia. Obserwuj poziom płynu, albo po prostu zrób test na CO2 w układzie chłodzenia.

Mogła tez paść uszczelka kolektora po prostu i tam dostaje się płyn chłodniczy.

Jest też opcja, że samochód obwieścił wybranie nowego papieża :mrgreen:

AndrewS - Pią Lip 22, 2016 17:54

Tylko autor napisał że objaw w postaci kłębów dymu/pary ustąpił czyli co ?? zatkało naprawiło się ??
Gdyby był tak duży przeciek, szybko pojawiły by się inne symptomy typu ubytek płynu, przegrzewanie itp.

maniu48 - Sob Lip 23, 2016 14:03

Wymień na początek uszczelkę kolektora ssącego, koszt 18zł. U mnie jeszcze w silniku 1.8 uszczelka puszczała płun na pierwszy cylinder i do odpaleniu auta było za mną białlłooooooo. Jeszcze gdzies filmik miałem jak to wyglądało, poczekaj poszukam,pokażę.

[ Dodano: Sob Lip 23, 2016 13:59 ]
oooo mam



[ Dodano: Sob Lip 23, 2016 14:03 ]
Natomiast w turbawce takie cos ze 2 razu mi sie zdarzył


djboo - Sob Lis 19, 2016 11:40

Witam u mnie tak nie kopci - to był jednorazowy wybryk... Brak ubytków oleju i płynu - nadal nie wiem co to było...

[ Dodano: Sob Lis 19, 2016 11:40 ]
Witam kilka dni temu to samo - i znowu ustało...