Zobacz temat - [R75] CENTRALNY ZAMEK problem.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] CENTRALNY ZAMEK problem.

ARTUR1983 - Pią Sie 05, 2016 14:45
Temat postu: [R75] CENTRALNY ZAMEK problem.
Mam nietypowa przypadłość często się to nie dzieje ale jednak.

Zdarzy się że po jeździe autem nie mogę zamknąć go z centralki.
Więc wsiadam od strony pasażera do auta i zamykam centralkę od środka przyciskiem kolo ręcznego.

Po powrocie do auta nie mogę otworzyć z centralki więc otwieram kluczykiem. Po czym wszystkie szyby idą w dół do końca. Problem znika na jakiś dłuższy czas.

Z czym może być problem?

Z góry dziękuje za pomoc.

reed - Pią Sie 05, 2016 15:53

ARTUR1983 napisał/a:
nie mogę zamknąć go z centralki.

Chodzi Ci o zamykanie z pilota? Kiedy ostatnio wymieniałeś baterie?

ARTUR1983 napisał/a:
więc otwieram kluczykiem. Po czym wszystkie szyby idą w dół do końca.
Tylko otwiarasz. Czyli króko przekręcasz kluczyk w stronę drzwi? Czy też przekręcasz i chwilę przytrzymujesz?

Ten drugi etap wskazuje na jakiś problem z BCU lub... masą, gdzieś nie łączy i BCU wariuje? Tak gdybam - koledzy mnie poprawią jak zmyślam ;)

longer86 - Pią Sie 05, 2016 18:20

Jesli przytrzyma sie kluczyk w pozycji otwierania zamka to uaktywnia sie opcja otwierania wszystkich szyb,
ARTUR1983 - Pią Sie 05, 2016 21:49

Bateria niedawno wymieniana. Ta opcja z przytrzymaniem kluczyka była ale tera jej nie mam . W momencie otwarcia drzwi z kluczyka szyby idą w dół bez przytrzymania.
longer86 - Pią Sie 05, 2016 22:29

Pewnie zacina sie mikrostyk w zamku, puszczasz kluczyk a styk zwiera, przez to otwiera szyby, i stad tez problem z zamykaniem. Jesli centralny przez styk zamka jest informowany o ciaglej pozycji kluczyka w zamku. Jak na dziurze odskoczy to jest ok. Sprawdź zamek w drzwiach kierowcy