Zobacz temat - [216Si] Dławienie się/szarpanie podczas rozgrzewania silnika
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [216Si] Dławienie się/szarpanie podczas rozgrzewania silnika

pawelo150 - Pią Sie 12, 2016 10:18
Temat postu: [216Si] Dławienie się/szarpanie podczas rozgrzewania silnika
Na wstępie pragnę się przywitać jako, że jest to mój pierwszy post.
Od kilku miesięcy jestem właścicielem Rovera 216Si i odkąd go kupiłem miałem z nim kilka problemów, które udało mi się rozwiązać dzięki Waszym postom. Przechodząc do meritum
Problem polega na tym, że podczas rozgrzewania się silnika auto dławi się, szarpie i czasem gaśnie (zakres obrotów od dołu do 3 tys - powyżej nie dławi się). Sytuacja znika kiedy auto przełączy się na GAZ lub rozgrzeje się do temperatury pracy (połowa skali). W cieplejsze dni potrafi nawet mieć problemy z odpaleniem. Jak jest zimno to pali "na dotyk"
Ostatnio wymieniałem:
- Świece - 15 tys temu
- oleje, filtry - 5 tys temu
- czujniki temperatury ( oba ) ponieważ poprzedni właściciel nie potrzebował wskazywań temperatury na desce rozdzielczej oraz miał wbudowany w kabinie przełącznik rozłączający czujnik idący do ECU- który po rozłączeniu włączał wentylator. :shock:

Mam wrażenie, że problem może leżeć w pompce paliwa ponieważ czuję, że już była wymieniana - wnioskuję to po tym, że wskazówka ilości paliwa podnosi się dopiero po zatankowaniu do pełna i już po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów opada na sam dół i nie podnosi się. Kila dni temu udało mi się opróżnić cały zbiornik i musiałem jeździć kilka razy na stację z karnisterkiem, żeby nalać tyle paliwa, żeby pompka zassała.

Pytanie moje brzmi: Gdzie mogę szukać problemu ?
Silniczek krokowy ? - obroty raczej nie falują
Sonda ? - na gazie nawet jak w miarę zimny nie ma problemu z szarpaniem

robsson78 - Pią Sie 12, 2016 18:24

Wygląda to na problem z układem paliwowym. przyczyn może być wiele i nie chcę strzelać. W cieplejsze dni spróbuj odpalić na samym gazie, jest taka opcja (awaryjne odpalanie na gazie) w sekwencyjnej instalacji. Jeśli odpalisz i wszystko będzie ok. potwierdzi to usterkę układu paliwowego.
boli88 - Pią Sie 19, 2016 11:57

Warto sprawdzic wtryski
pawelo150 - Pią Sie 19, 2016 12:05

Też tak myślałem. w ten weekend pewnie się za Roverka wezmę bo w tygodniu niestety mało czasu. Odnośnie odpalania na gazie - jest spoko. A pytanie może trochę w temacie : Czy warto by było dolać do paliwa jakiegoś specyfiku czyszczącego ? Czytałem co-nieco o nich i zdania są różne. Jeżeli warto to jakiego ?
robsson78 - Pią Sie 19, 2016 17:49

Nie wierzę w takie specyfiki a jeśli już to raczej profilaktycznie. Jak masz syf w układzie lub smok w pompie jest zabrudzony to taki specyfik nic nie da a w portfelu ubędzie. Filtr paliwa wymieniałeś kiedyś ?