Zobacz temat - [R75] Głuchy odgłos przy wrzuceniu I biegu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Głuchy odgłos przy wrzuceniu I biegu

feldbahn75 - Czw Sie 18, 2016 17:18
Temat postu: [R75] Głuchy odgłos przy wrzuceniu I biegu
Witam.
Od jakiegoś czasu w moim R zauważyłem taką "dolegliwość". Przy zapalonym silniku na luzie naciskam pedał sprzęgła. Wszystko jest w porządku, nie ma żadnych dziwnych odgłosów. Dopiero gdy "wrzucam" pierwszy bieg, słychać głuche - jakby uderzenie. Nie pojawia się to przy zmianie innych biegów. Skrzynia biegów pracuje normalnie, nie ma trudności przy zmianie. Przy włączeniu biegu samochód nie rusza się, nie ciągnie go do przodu, jak i drążek zmiany biegów jest nieruchomy (nie drży razem z obrotami). Aha, tego "dudnięcia" nie słychać za każdym razem, czasami jedynka wchodzi bez tego objawu. Jeszcze nie sprawdzałem czy ma na ten objaw wpływ silnik zimny - ciepły.
Może ktoś z Was miał podobny objaw? trochę szperałem w sieci i w innych pojazdach diagnozy są różne, od kończącego się sprzęgła, koła dwumasowego, braku oleju w skrzyni, luzu na przegubach (tudzież innych hipotezach) na "ten typ tak ma i trzeba jeździć" skończywszy.
Dzięki.

longer86 - Czw Sie 18, 2016 20:42

W jakim stanie jest poduszka skrzyni ósemka?
AdaskoC - Czw Sie 18, 2016 20:52

longer86 dał dobry trop. Od tego należy zacząć. Warto sprawdzić też poduszki po stronie rozrządu.
feldbahn75 - Czw Sie 18, 2016 20:52

Wstyd się przyznać, ale nie wiem w jakim stanie, ponieważ nie wiem gdzie ona jest?? W dostępnym miejscu dla oka czy dla doświadczonego mechanika?
AdaskoC - Czw Sie 18, 2016 20:56

Na dole za silnikiem, koło rury wydechowej.
feldbahn75 - Czw Sie 18, 2016 20:59

Ok, dzięki. Zgłębię temat i sprawdzę.