Zobacz temat - [R75] Odpływy w kabinie pod wykładziną
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Odpływy w kabinie pod wykładziną

MarcinS1125 - Czw Sie 25, 2016 13:37
Temat postu: [R75] Odpływy w kabinie pod wykładziną
Cześć.

Mam sytuację awaryjną, gdyż ratuje gablotę przed utonięciem. Z samego miejsca pasażera z przodu wypompowałem ponad 6L wody, no ale do rzeczy.
W załączniku przesyłam zdjęcia podłogi i tu główne pytanie, czy w któryś z tych miejsc powinny być odpływy? Bo coś czuje, że ktoś się rozpędził i wszystkie zaślepił.
Jeśli w tych miejsca powinny być, a są zasłonięte to bardzo bym prosił o zaznaczenie na zdjęciach, które to są i jak to naprawić, żeby nie przewiercić niczego na wylot. Uprzedzając pytania, udrożniłem już wszystkie 4 odpływy w podszybiu, 4 odpływy w szyberdachu, uszczelniłem uszczelki odpływów z szyberdachu w bagażniku i przy przednich nadkolach w kabinie. Uszczelniony odpływ klimy i mocowania listew ozdobnych od wewnątrz.
[Rover75 99' 2.0 V6 sedan]
http://www.fotosik.pl/zdjecie/35f3d7336a2a1c7a
http://www.fotosik.pl/zdjecie/d4da2cfbf747a19e
http://www.fotosik.pl/zdjecie/5a49c6d65ebc0072

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam
Marcin

wellman - Czw Sie 25, 2016 15:44

MarcinS1125, niedawno miałem mojego też do śrubki w środku rozebrane, nie widziałem żadnych otworów w podłodze. Jedynie w bagażniku, pod kołem zapasowym w jednym z tych wytłoczonych okręgów mam otwór. W kabinie są tylko zaznaczone, ale żaden nie wydrążony.

Jak uszczelniasz przegrodę, sprawdź rurkę pompki sprzęgła i na górze uszczelkę, która zabezpiecza przewody wchodzące do kabiny. Warto też przyjrzeć się przedniej szybie, może klej puścił i woda się dostaje do środka.

No i jak już ściągnąłeś podłogę, to możesz zakonserwować wszystkie punkty masowe. Wykręcić, przeczyścić, potraktować smarem miedziowym. U mnie ten zabieg "naprawił" problem z mrugającym oświetleniem wnętrza i przygasającymi światłami.

xen0n - Czw Sie 25, 2016 15:55

wellman napisał/a:
MarcinS1125, niedawno miałem mojego też do śrubki w środku rozebrane, nie widziałem żadnych otworów w podłodze. Jedynie w bagażniku, pod kołem zapasowym w jednym z tych wytłoczonych okręgów mam otwór. W kabinie są tylko zaznaczone, ale żaden nie wydrążony.

Jak uszczelniasz przegrodę, sprawdź rurkę pompki sprzęgła i na górze uszczelkę, która zabezpiecza przewody wchodzące do kabiny. Warto też przyjrzeć się przedniej szybie, może klej puścił i woda się dostaje do środka.

No i jak już ściągnąłeś podłogę, to możesz zakonserwować wszystkie punkty masowe. Wykręcić, przeczyścić, potraktować smarem miedziowym. U mnie ten zabieg "naprawił" problem z mrugającym oświetleniem wnętrza i przygasającymi światłami.


jako przygasające światła masz na myśli tak jakby chwilowe miganie? Przerwanie w świeceniu tak na 0.1s i znowu świecą?

wellman - Czw Sie 25, 2016 16:22

xen0n, miałem na myśli bardzo szybko mrugające oświetlenie wnętrza. Takie jakby coś się w instalacji paliło.

Natomiast reflektory przygasały za każdym razem, gdy puszczało się pedał przyspieszenia. Lekko przygasały i po chwili wracały do wyjściowego poziomu. Alternator mam w pełni zregenerowany, więc to nie było to.

Obydwa efekty zniknęły po czyszczeniu punktów masowych. Obstawiam więc, że zaśniedziały od wilgoci i to była przyczyna.

MarcinS1125 - Sob Sie 27, 2016 12:11

No ok, czyli zostawiam tak jak jest., wolałem się upewnić, niż rozbierać to wszystko pięć razy. :razz:
Co do punktów masowych to jak najbardziej się tym zajmę, już przy okazji takiego rozbebeszenia to car audio się zrobi, także masa musi być na full. ;-)