Zobacz temat - [R75] Pierwszy samochód - pytania.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Pierwszy samochód - pytania.

Seba22 - Nie Sie 28, 2016 01:55
Temat postu: [R75] Pierwszy samochód - pytania.
Witam, stałem się szczęśliwym nabywcą Rover'a 75 2.0 V6 :)
W dodatku jest to mój pierwszy samochód w życiu, dlatego pojawiają się w mojej głowie pytania jak na nowicjusza przystało.
Nie wiem czy to dobry dział, ale nie chcę zaśmiecać tych "ważniejszych", mam nadzieję, że pomożecie mi bez względu na dział:)
Tak więc zaczynając mam trzy pytania, a właściwie dwa + jeden problem.
1. Benzynę 95 silnik Rober'a łyka bez problemu, czy zaleca się 98?
2. Ciśnienie w oponach, pytanie, czy to zależy od opon? Czy producent podaje jakie jest zalecane na przód i na tył? Zaznaczę, że opony i alufelgi wyglądają na seryjne producenta:)
3. No i ostatnie, a właściwie jest to problem... Sprzedawca uprzedził mnie, że jego model nie jest wolny od cieknącej wody do bagażnika pojazdu (podobno bardzo częsty problem), zdążyłem doczytać, że chodzi o światła tylne, i je należałoby uszczelnić, pytanie tylko czy jest jakiś dobry sposób i w miarę estetyczny. Nowa uszczelka, może taśma izolacyjna, ktoś sobie z tym poradził? Chciałbym się dowiedzieć przed pierwszym mocniejszym deszczem:)

Z góry dziękuję za odpowiedzi!
Może jeszcze na sam koniec, samochód wizualnie nie jest w złym stanie, ale z elektryki parę rzeczy już albo nie działa, albo się zacina. Jedną z nich są czujniki cofania. Na jeździe próbnej wszystko działało, teraz przy włączeniu wstecznego, czasami pojawia się sygnał, ale tylko na sekundę i ucicha, albo nie słychać zupełnie nic... Być może jest jakaś opcja do wyłączania i włączania tych czujników, i być może ktoś ją wyłączył, lub co bardziej prawdopodobne, kable coś nie przewodzą, albo są uszkodzone. Macie jakieś rady?
Z góry dziękuję za wszelkie udzielone informacje!
(Rok prod. 2002, wersja Niemiecka.)

maciej: zgodnie z regulaminem forum, dodałem do tematu model Twojego auta w nawiasach kwadratowych - to pomaga w wyszukiwaniu. Popraw też temat, żeby wyjaśniał dokładniej o co pytasz - wtedy ci co znają odpowiedzi od razu widzą, bo nie każdy ma czas na przeglądanie treści wszystkich postów, a na tematy każdy musi spojrzeć.

dzelo23 - Nie Sie 28, 2016 10:03

Woda w bagażniku to może być:
Uszczelki świateł
Listwy ozdobne, chromowane (cieknie ich mocowania do nadwozia)
Kratki wentylacyjne po bokach
Uszczelka klapy bagażnika.
Czujniki parkowania: jak zapiszczy sekundę to jest ok, gdy nie ma sygnału przy wrzucaniu wsteczne to zaś auto i sprawdź czy światła wsteczne się załączyły. Jeżeli światła nie świecą to winny jest czujnik w skrzyni.
Ogólnie 75 jest rozgryzione bardzo dogłębnie, niemalże wszystko znajdziesz na forum, używaj szukajki bo działa bardzo dobrze. Zajrzyj też do workshop manual bardzo Ci to ułatwi życie i odpowie na wiele pytań.
Tak ogólnie to witaj i bezawarijnosci :mrgreen: