Zobacz temat - [R75] Usterki w aucie - diagnoza
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Usterki w aucie - diagnoza

DanLP - Pon Wrz 05, 2016 15:09
Temat postu: [R75] Usterki w aucie - diagnoza
Witam serdecznie,
Posiadam Rover-ka 75 Tourer 2.0 CDTI, AUTOMAT, "niestety" mam kilka pytań.
Po pierwsze:

1. Czasem przy dodawaniu gazu auto się trzęsie dławi a może coś blokuje, dosyć mocno, popuszczę gaz, wcisnę jeszcze raz i jest lepiej. Tutaj zauważyłem różnice gdzie tankuje, może to tylko paliwo?

2. Gdy kupiłem auto i gasiłem silnik był spory wstrząs (zdziwiło mnie to bo w moim poprzednim aucie miałem benzyne 1.6 i tam praktycznie cicho i spokojnie gasł silnik) teraz niestety doszedł metaliczny stuk/hałas przy gaszeniu silnika.

3. Czasem przy zmianie biegu auto "zawyje" czasem wchodzi gładziutko nie słychać zmiany biegu, a czasem jakbym dodał gazu na "luzie" jak w manualu pomiędzy biegami. Wibracji nie ma, nie ma "szarpania" tylko ten dźwięk przygazowania.

4. Dziwna sprawa, automat (skrzynia) wrzuca wyższy bieg, dodaje gazu a tu praktycznie zero przyśpieszenia, wciskam mocniej i mocniej a skrzynia nagle redukuje na niższy, potem jest normalnie.

5.Czasem przy odpalaniu świeci sie informacja " Anomalie Frein " więc coś z ręcznym, chodzi dobrze więc nie wiem o co chodzi (to tylko informacja poza tematem)

Od 3 tyś km świeci mi się "Check Engine" (zółta kontrolka pompy?)

Jeden z mechaników powiedział ,że to może być czujnik/zaworek od turbiny?

Na komputerze błędy:

1. Wentylator P0480

2. Czujnik doładowania ciśnienia A P0235

3. Regulacja ciśnienia paliwa przed rampa paliwowa P1260

Nie wiem za co mam się zabrać, auto mi dobrze służy, co tydzień autostradą na tempomacie 130-140 i bez problemu sobie radzi. Chciałbym wszystko zrobić żeby nie było nie przewidzianej awarii w trasie.
Najpierw zabiorę sie za wymianę filtrów, oleju itd.
Co do stuku czy to może być dwumasa? W automacie tak to się nazywa?

Off topic, od niedawna mieszkam w Poznaniu, może jakiś użytkownik poleci mi jakiś zakład lub mechanika który się zajmuję wyżej wymienionymi sprawami?

Dzięki Wielkie z góry za odpowiedz :)

Dominoz - Pon Wrz 05, 2016 15:37

W automacie nie ma koła dwumasowego...
longer86 - Pon Wrz 05, 2016 20:52

1. wymień filtr paliwa, moze pomoże a nie zaszkodzi jesli dawno nie byl zmieniany.

2. Poduszki silnika w jakim stanie? Zwłaszcza 8?

3. I 4. Nie mam pojecia...

5. Anomalie frein a po jakiemu to? Trzeba się spotkać i zmienić język komputera na ludzki angielski.

Jak świeci się check to brak sygnału z któregoś czujnika.

Stawiam na odpiera wtyczkę lub cos nie styka, wszystko da sie zdiagnozować.

DanLP - Wto Wrz 06, 2016 09:12
Temat postu: mechanik - poznan
Dobra tak więc pomału się za ta zabiorę, polecacie zakład " Masan Service " w Poznaniu? Z tego co czytam opinie są pozytywne.