Zobacz temat - [R75]Świecący wskażnik
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75]Świecący wskażnik

gorgi3 - Sob Wrz 24, 2016 08:52
Temat postu: [R75]Świecący wskażnik
Witam wszystkich

Od kilku lat jestem szczęśliwym posiadaczem( a raczej moja żona) R75 2.0 v6 od jakiegoś czasu na liczniku świeci się cały czas wskażnik zliczania kilometrów, dodam iż kluczyki są wyciągnięte za stacyjki .Próbowałem na wszystkie sposoby wykasowania lub wyłączenia tego wskażnika i udaje się ,ale kiedy uruchamiam silnik i póżniej wyłączam samochód i wyciągam kluczyk to wskażnik znów się świeci cały czas.Co morze być przyczyną lub morze coś robię nie tak

Z góry dziękuję za pomoc
Grzegorz

R75 - Sob Wrz 24, 2016 09:21

robiłeś cos przy aucie, np spawanie ?

tez raz tak miałem, odłącz akumulator i podłącz ponownie wróci do normalności, zobaczysz :)

marcin.misek - Sob Wrz 24, 2016 09:28

I cały czas masz zero dla diennego przebiegu..
Pociagnij za ten guzik do resetu dziennego przebiegu. To wlasnie jesli jego wcisniesz to podświetla się licznik.
Ktoś go za mocno wcisnął i został w swojej pozycji

gorgi3 - Sob Wrz 24, 2016 11:57

Niestety nic nie pomogło ani wyciągnięcie przycisku ani odłączanie akumulatora.Po odłączeniu i podpięciu akumulatora wskażnik zgasł ,ale po włożeniu kluczyka do stacyjki, przekręceniu i ponownym wyciągnięciu kluczyka, wskażnik świeci ,objawy takie same,czyli świeci cały czas
mocu - Sob Wrz 24, 2016 12:30

Sprawdz wtyczki z tyłu zegarów. Ja gdy jezdziłem na zastępczym liczniku i zle wcisnąłem wtyczkę, to miałem ciągłe podswietlenie.
longer86 - Sob Wrz 24, 2016 13:26

Sprawdź kostkę od stacyjki, czy działa prawidłowo... Czy nie ma gdzies zwarcia bo podświetlony licznik jest tak jakby na pierwszej pozycji stacyjki...

Czy w momencie jak świeci się licznik, nie masz problemu z zamknięciem auta pilotem?

dzelo23 - Sob Wrz 24, 2016 13:39

Miałem taką samą sytuację. Jeździłem z tym jakiś czas i dopiero jak byłem u MaRkA w W-wie to on coś dłubnął komputerem i zgaslo tak jak powinno.
R75 - Sob Wrz 24, 2016 15:25

jak już wyżej wspominałem, u mnie pomogło odłączenie aku, chwilkę czekałem przed ponownym podłączeniem
gorgi3 - Sob Wrz 24, 2016 17:51

Znalazłem inny licznik chyba od anglika bo ma skale w milach ,spróbuje go zamienić i zobaczę co się będzie działo.
Wskażnik do zliczania dziennego działa normalnie czyli w trakcie jazdy zlicza kilometry.
Samochód normalnie jężdzi ,mogę zamykać i otwierać z kluczyka .Zainstalowałem dzisiaj program do diagnostyki TOAF a w poniedziałek będę miał kabel to zobaczę w czym problem,tylko gdzie mam go szukać, w którym module BCU czy w innym
proszę o rady

longer86 - Sob Wrz 24, 2016 23:33

Woda w podszybiu? Punkty masowe na karoserii sprawdzone?
gorgi3 - Pon Wrz 26, 2016 12:05

Witam dzisiaj dostałem kabel do diagnostyki i oto wyniki błąd BF Błąd pamięci eeprom w module wskażników???? co to morze oznaczać
R75 - Pon Wrz 26, 2016 13:04

mam to samo

BF - IKE-EEPROM error, coding incorrect/incomplete
BE - light module-EEPROM error

to jest "efekt uboczny" włączenia cyfrowego prędkościomierza.... niech mnie ktoś poprawi jeżeli się mylę, kasowalem ten błąd najnowsza wersja toafa i znowu się pojawil

gorgi3 - Pon Wrz 26, 2016 15:20

U mnie to samo ,kasowałem chyba z dziesięć razy, błąd znikał i licznik zliczania również ale kiedy przekręcałem kluczyk to wszystko się powtarzało,ręce opadają
rafalmis1 - Pon Wrz 26, 2016 18:52

gorgi3 napisał/a:
U mnie to samo ,kasowałem chyba z dziesięć razy, błąd znikał i licznik zliczania również ale kiedy przekręcałem kluczyk to wszystko się powtarzało,ręce opadają

Te błędy maja być.
Powód święcenia licznika nie leży u podstaw tych błędów. Sprawdź radio, odepnij i podłącz od nowa

marcin.misek - Pon Wrz 26, 2016 19:42

R75 napisał/a:
to jest "efekt uboczny" włączenia cyfrowego prędkościomierza.

Jakiegokolwiek przeprogramowania.. TOAF poprostu jesczze nie liczy Checksumy ;]
I dodam ze T4 chyba tez nie potrafi sobie poradzic z tym błędem

rafalmis1 napisał/a:
Te błędy maja być.

No bez przesady.. moze ich nie byc ale błąd BF nie wpływa na pracę licznika
Natomiast błąd BE moze oznaczac błędny VIN lub przebieg w LCM
Aczkolwiek to tez nie ma wpływu na swiecenie się licznika kilometrów

Podłacz ten angielski licznik jesli na nim bedize to samo to gdzies jest błąd w instalacji (wilogc/ zwarcie/ cokolwiek)

gorgi3 - Wto Wrz 27, 2016 09:03

Problem usunięty albo tak mi się wydaje,wsadziłem licznik od anglika i wszystko wróciło do stanu przed awarią. Wskażnik zliczania gaśnie więc chyba wszystko jest w porządku.W liczniku cyferblat zmieniony na europejski,pomiar zmieniony z mil na kilometry ,licznik zliczania dziennego działa ,brak błędu error tylko : ,tylko po przestawieniu w wskażniku z mil na kilometry wartość zliczania całego przebiegu okazała się większa niż był stan poprzedni o około 18 000 kilometrów a 18000 to dużo.Czy jest możliwość cofnięcia stanu licznika z przed wymianą .Nie myślcie sobie żebym chciał cofać dziesiątki km ale chciałbym mieć wartość poprzednią
Proszę o sugestie

longer86 - Wto Wrz 27, 2016 09:19

Mozesz wysłać zegary do Marka