Zobacz temat - [R75] Urwana końcówka świecy żarowej
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Urwana końcówka świecy żarowej

mlody1940 - Pią Paź 07, 2016 21:21
Temat postu: [R75] Urwana końcówka świecy żarowej
Cześć Pany! Mam problem,otóż przy wymianie świec żarowych,ostatnia świeca upierdzieliła się,i to tak że końcówka z gwintem odkręciła się i wyszła ,a zarnik z tą oprawką i kawałkiem pręcika został. Próbowałem szczypcami metodą -na udar- ale nic to nie dało. Siedzi ostro na żarniku i nawet żadna chemia nie chce pomóc.. Może któryś z was już tak miał i coś doradzi -po garażowemu- ?:) Nie chce za bardzo oddawać do mechaników itp.
sash997 - Pią Paź 07, 2016 22:45

robiłeś to na ciepłym czy na zimnym silniku? jest to dość ciężki temat do ogarnięcia,napewno przydałby sie endoskop
AdaskoC - Pią Paź 07, 2016 23:08

Możesz naftą zakraplać z dzień czasu. Nafta potrafi zdziałać cuda.

Najlepiej na ciepłym silniku od razu wykręcać świece.

mlody1940 - Sob Paź 08, 2016 08:29

Mówisz ze naftą? Przeniknie ona do żarnika? Bo wszystko co zalałem to stało w miejscu.
dj_darco - Nie Paź 09, 2016 12:17

diesel lub nafta i aceton na przemian jak to nie pomoże to będzie trzeba zrzucić głowicę. i z drugiej strony wypchnąć :(
prebenny - Nie Paź 09, 2016 13:53

Poszukaj - są spece co wyciągają urwane świece bez ściągania głowicy (w Poznaniu np. Pan Maciej Kossakowski - www.makotechnika.com ) - popatrz czy masz takiego szpeca w swojej okolicy.
dawidd - Wto Paź 11, 2016 16:53

Jest na forum temat jak wyciągnąć zerwana swiece
dj_darco - Wto Paź 11, 2016 20:22

Nie jestem moderatorem ale jak piszesz że coś jest na forum to wrzuć link proszę.
Kolega jest nowy i nie ma jeszcze obcykane co i jak u nas :)

prebenny - Sro Paź 12, 2016 00:42

dj_darco jak ktoś coś chce od nas to niech sam ruszy palcami i poszuka. Nie wymagaj od ludzi, którzy tu pomagają, że podstawią Ci wszystko pod nos na talerzyku. Możemy pomóc, naprowadzić ale no nie przyjadę na 2 koniec polski zrobić tego za niego - sorry.

Żeby nie było... Link jest w workshopie.