Zobacz temat - [400] łożysko, zwrotnica, piasta
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400] łożysko, zwrotnica, piasta

podki - Pon Lis 14, 2016 06:03
Temat postu: [400] łożysko, zwrotnica, piasta
Witam mam taki problem ze po wymianie lozyska na nowe znowu zaczelo huczeć (1000km tylko zrobione) . Wkurzyłem się i chce kupić używke całą zwrotnice. Mam pytanie czy od każdej wersji silnikowej pasuje? (mam diesla 105 km) i czy pasuje od hondy civic?

Drugie pytanie jak wyglada prawidlowa wymiana lożyska. Chodzi mi juz o koncowy etap czyli dokrecanie zakrętki trzeba użyć klucz z odpowiednim momentem? (jeśli tak to jakim?)
Pozdrawiam

iktorn73 - Pon Lis 14, 2016 19:36

Zwrotnica od Civic i małych pojemności nie pasuje,jest inny otwór na sworzeń wahacza dolnego. Ja wymieniałem łożysko i działa już od 20kk,dokręciłem kluczem z przedłużką "na siłę" ale zapewne gdzieś jest wskazówka z jaką siłą się dokręca :) . Oczywiście nie łożysko BTA czy Optimal ale porządnej firmy np. SNR czy NTT,Koyo.
WojteK. - Sob Lis 19, 2016 19:41

Łożyska te mają z jednej strony uszczelniacz żeby sie woda nie dostawała (przynajmniej moje SNR-y taka miały i te co wcześniej były), więc może odwrotnie założyłeś albo to drugie łożysko :)

Jak kupisz inną zwrotnice to pewnie za chwile znowu będziesz łożysko mial do wymiany :)

Excalibue - Nie Lis 20, 2016 19:06

Cytat:
Zwrotnica od Civic i małych pojemności nie pasuje,jest inny otwór na sworzeń wahacza dolnego


Mam zwrotnice z benzyniaka na stole, wraz ze sworzniami z Benzyny 1.6 i Diesla 2.0.
Sworznie różnią się tylko czopem, który wchodzi do wahacza dolnego, natomiast górna część sworznia, która siedzi w zwrotnicy jest taka sama ( 4cm średnicy ).
Wszyscy piszą, że zwrotnica z benzyny 1.4/1.6 do diesla się nie nada bo ma inny otwór na sworzeń dolny - jeżeli z benz i diesla ma 4cm u góry to przecież nie ma różnicy i otwór powinień być taki sam..

iktorn73 - Wto Lis 22, 2016 13:48

Sorry za zmyłkę :) , pomyślałem,nie wiem dlaczego, że kolega będzie chciał kupować komplet ze sworzniem i łożyskiem :) . Oczywiście sama zwrotnica powinna pasować .
maniu48 - Wto Lis 22, 2016 16:37

Co do siły jaką się dokręca tą śrubę to 180Nm( czyli dość mocno). Co do zwrotnic to są takie same-rożnica jest w sworzniach i tu trzeba zwrcac uwagę bo te za małe urywają się. Ja jak kupiwałem niedawno sworznie to byłu za 30-40 i 60zł za szt. niestety albo stety pasowały tylko te za 60zł-reszta to mniejsze wymiary krórych naprawde nie polecam.
iktorn73 - Sro Lis 23, 2016 12:19

Ja kupowałem w InterCars za około 40 zł ale od Hondy Civic chyba VII generacji,no i mam zniżkę :) .