Zobacz temat - [R75] Problem z panelem klimatyzacji i parujące szyby
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Problem z panelem klimatyzacji i parujące szyby

pawlak323 - Nie Gru 04, 2016 20:24
Temat postu: [R75] Problem z panelem klimatyzacji i parujące szyby
Problem dotyczy działania panelu klimatronika. Po odpaleniu auta jest wyłączony. Jak wcisnę np grzanie szyby, wyświetla przez chwile temperaturę (22 stopnie) i po chwili w tym miejscu jest "Er". Ogrzewanie szyby tylnej nie działa, klimatyzacja też nie. Szyby parują. Po teście klimy wykazało błąd FC 21 i 22. Czyli to ten czujnik na środku deski przy szybie ?? Aby zmieniać temperaturę (i ją widzieć na wyświetlaczu) trzeba zaraz po wciśnieniu trybu Auto wcisnąć tryb ECON. Wtedy niby działa, ale jak tylko dam auto lub przycisk przedniej szyby, zaraz jest Er... Pomóżcie bo nie da się jeździć z tak zaparowanymi szybami. Ktoś spotkał się z takimi objawami ??
Pieta - Pon Gru 05, 2016 08:25

Panel klimy i wentylacji to jednocześnie jej sterownik.
Wymiana panela to 5 min. Na allegro za 30 zł chodzą.

Sprawdź czy nie masz wody w aucie. Do sprawdzenia wtyczki za panelem czy nie jest zawilgocona lub zaśniedziała.

pawlak323 - Pon Gru 05, 2016 12:39

Hej, A jak ten panel wydobyć ??
prebenny - Pon Gru 05, 2016 13:46

Zewnątrz obudowy to maskownica - trzeba ją podważyć i ściągnąć to ukażą się nam 4 śrubki ;)
pawlak323 - Pon Gru 05, 2016 16:22

Przyświeciłem lampką na czujnik i po teście klimatyzacji FC 00. Więc czujnik jest sprawny. Niestety nadal pozostaje problem z panelem i Er zamiast temperatury. Kilka osób na forum miało z tym problem tylko nikt nigdzie nie napisał co było przyczyną :(
longer86 - Pon Gru 05, 2016 17:32

Ale panel ogólnie jest sprawny i na econ działa...
Kiedy zaczelo sie tak dziać? Jakies okoliczności? Temperatury na zewnątrz?

pawlak323 - Pon Gru 05, 2016 18:02

Znalazłem na forum angielskim identyczny przypadek jak mój. Okazało się że bezpiecznik nr 4 jest spalony. Szybko poleciałem sprawdzić bezpiecznik pod schowkiem i też okazał sie spalony :oops: . Wymieniłem i wszystko pięknie działa :)