Zobacz temat - [R25] czujnik wału rozrządu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] czujnik wału rozrządu

arkona - Wto Mar 07, 2017 12:53
Temat postu: [R25] czujnik wału rozrządu
Witam wszystkich!

W piątek odebrałem auto od mechanika, który trzymał go dwa dni i stwierdził, że nie działa czujnik wałka rozrządu.

Objawy z jakimi pojechałem do mechanika:

- Spalanie w granicach 13 litrów
-"Mułowatość" auta

Mechanik miał się odezwać i cisza, tłumaczy się tym, że ciężko dostać taką cześć do tego auta. Miał może ktoś już taki problem? Na allegro takie czujniki do kupienia są, ale pytanie czy warto to kupować (używane lub podróbki)?

Może pasuje czujnik z innego modelu auta?


Pozdrawiam![/center]

sebeks - Sro Mar 08, 2017 08:33

najprościej poszukaj kogoś w okolicy z takim autem i podmieńcie na próbę.
arkona - Sro Mar 08, 2017 12:28

Niestety nie znam nikogo co ma rovera 25. Nikt nie miał takiego problemu wcześniej? Po podłączeniu do kompa wyskakuje błąd tego czujnika podobno, także mam nadzieje, że mechanik ma rację. Problemem jest brak odpowiedniej części.
sebeks - Sro Mar 08, 2017 19:03

Skąd jesteś ?

Przeglądnij ofertę, zadzwoń. Na wałek też mają.

http://www.iparts.pl/auto...631-100249.html

peyo102 - Sro Mar 08, 2017 21:09

Witam. Ja kupiłem na allegro używany czujnik walka rozrządu tylko z takimi samymi numerami co stary ma (chyba typ NSC ). Mi auto zaczęło szarpać i zgasło jak stałem 4 godziny w korku na zakopiance w upale 35 stopni. Ale po 2 godz odpalilo i jakoś jechało i do domu po wakacjach 300 km też wróciło i dopiero potem wymieniłem na ten używany bo nowy mi zakrzyczeli coś 270 chyba a używany 55 z przesyłką. I jeżdżę do teraz czyli już 3 rok.
arkona - Nie Mar 12, 2017 13:22

Jestem z Poznania. peyo102 - też miałeś takie objawy jak duże spalanie i strata mocy? Może mechanik źle zdiagnozował auto i nie koniecznie ten czujnik jest do wymiany, może to sonda lub inny czujnik nie działa poprawnie...
gornik94 - Nie Mar 12, 2017 15:11

Też kupiłam czujnik walka rozrządu na allegro i teraz żałuje, nie polecam.
peyo102 - Nie Mar 12, 2017 17:31

Wszystko było ok przed tym zdarzeniem w korku. Zawsze przed wakacjami jadę na komputer sprawdzić auto. Po wakacjach pojechałem do mechanika on podłączył komputer wyszło czujnik położenia walka rozrządu.kupiłem i chodzi