Zobacz temat - [R45]Świeci się kontrolka oleju , gaśnie po przygazowaniu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45]Świeci się kontrolka oleju , gaśnie po przygazowaniu

Excalibue - Sob Sie 05, 2017 22:41
Temat postu: [R45]Świeci się kontrolka oleju , gaśnie po przygazowaniu
Witam.
Dzisiaj zaświeciła mi się kontrolka oleju, silnik był ciepły, wystarczyło przygazować, zgasła i zrobiłem trasę ok 80km już się nie zaświeciła.
Na zimnym silniku się nie zapala, dopiero jak go zgaszę na rozgrzanym i odpalę ponownie zaświeca się, pomaga śmiałe przygazowanie do ok 3k.

Olej zmieniany 500km temu, ilość w normie, chodzi jak chodził wcześniej, żadnych niepokojących objawów.
Lany Motul 10W40, Filtr olejowy Filtrona.

Od czego zacząć ?
Szukałem na forum podpowiedzi, lecz niestety bezskutecznie :(

Pozdrawiam.

greg-si - Nie Sie 06, 2017 08:59

Niskie ciśnienie oleju. Sprawdził bym jakie jest gdy kontrolka się zaświeca. Być może to tylko czujnik, a może być pompa oleju, panewki nie trzymające ciśnienia.
Excalibue - Wto Sie 08, 2017 22:39

To tak.
Dziś rano odpaliłem auto, kontrolka świeciła się, przygazowałem dwa razy do 3k i zgasła, przejechalem 2km, zgasiłem, po ok 1h znowu odpaliłem, oczywiście świeciła się więc znowu przygazówka, zgasła, pojechałem do domu, postał też ok 1h i teraz już niestety przygazowanie nie pomaga, cały czas się świeci.

Czujnik ciśnienia podmieniony, bez zmian, po wymontowaniu czujnika i odpaleniu nie pcha oleju przez otwór czujnika, więc ciśnienia nie ma, może po paru minutach by wskoczyło, jednak nie będę zostawiał silnika bez smarowania na tyle czasu.

Nie wiem teraz od czego dalej zacząć.
Filtr oleju coś może do tego mieć ?
Zdemontować miskę i sprawdzić stan smoka ?
Z demontażem pompy oleju chyba sporo roboty będzie :/
Co tam może paść w tej pompie ?

Z tego co widzę w RAVE jest też jakiś zaworek nadmiarowy (? ) może jego też warto sprawdzić ?

[ Dodano: Wto Sie 08, 2017 22:39 ]
Winowajcą był zaworek, niestety nie wiem jaka jest jego fachowa nazwa, taki ze sprężynką, obok koła pasowego.
Wyciągnąłem go, sprężynka była na oko ok, zaworek wyszedł lekko, wyciągnąłem go za pomocą magnesu.
Musiał podejść jakiś paproch i go zblokować, bo po złożeniu kontrolka zgasła od razu po uruchomieniu i już jest ok.
Nie wiem czy mogę tą awarię połączyć jakoś z tym, że mam wlane oleju trochę poza maksymalny poziom ?

ADI-mistrzu - Sro Sie 09, 2017 06:50

Excalibue, nie sądzę, także mam cały ten plastik na bagnecie w oleju i wszystko jest ok.