Zobacz temat - [R75] Zamek pasażera.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zamek pasażera.

mavricqs - Nie Gru 03, 2017 12:33
Temat postu: [R75] Zamek pasażera.
Witajcie, na wstępie dziękuję wam za to że tworzycie tak wspaniałe forum :) Jestem posiadaczem Rovera od kilku dni i staram się go doprowadzić do stanu używalności. Poprzedni właściciel średnio o niego dbał niestety ;/

Proszę o pomoc mój problem polega na tym że centralny w drzwiach pasażera zgłupiał.

Wszystko było ok dopóki moja żona nie wcisnęła ręcznie korka przy szybie. Po tej akcji zamek się z pilota tylko zamyka. Ze środka także tylko zamyka nie otwiera

Za pomocą kluczyka ani nie zamyka ani nie otwiera.

Czy macie jakiś pomysł jak to naprawić ? Do tej pory rozebrałem tapicerkę przeczyściłem styki WD 40 w siłowniku ale nic to nie pomogło ;/

Pozdrawiam

P.S. Czy to normalne że w miarę rozgrzewania się silnika Wspomaganie twardnieje i ciężej kręci się kierownicą ? Czy to już czas na wymianę oleju we wspomaganiu / smarowanie maglownicy ?

arczi220 - Wto Gru 05, 2017 06:09

U mnie jak zaczął wariować zamek centralny odłączyłem akumulator na 10 minut.I wszystko wróciło do normy.
tomi24lbn - Wto Gru 05, 2017 16:30

Ja obstawiam zamek do naprawy/regeneracji
AdaskoC - Sro Gru 06, 2017 17:39

mavricqs, zamek raczej do regeneracji lub wymiany. Prawdopodobnie został uszkodzony mechanicznie.
arczi220 - Sro Gru 06, 2017 17:43

Żeby od jednego naciśnięcia się popsół :) chyba słoń by musiał nadepnąć na cypel.
AdaskoC - Sro Gru 06, 2017 17:45

Regenerujemy sporo zamków, bardzo duża cześć jest uszkodzona mechanicznie.

Jasna sprawa że warto zamek pierw sprawdzić nim się go wymieni.

arczi220 - Sro Gru 06, 2017 17:55

AdaskoC > nie kwestionuje Twojej odpowiedzi ale to by miał naprawde pecha, nie którzy maja taki dar do psucia :) z tym sie zgodzę.
christopher7 - Pią Gru 08, 2017 10:21

mavricqs, WD-40 raczej kiepsko się nadaje do czyszczenia styków. Jak już, to stosuj raczej prepaty do tego przeznaczone takie jak elektrosol, kontakt, etc.
Najlepiej wyjmij ten zamek. Skoro zapodałeś na styki WD-40 to teraz możesz oczyścić piny lepszym dedykowanym preparatem. Podepnij z powrotem wtyczkę. Jeżeli zamek nie będzie nadal działać prawidłowo to do wymiany. Czasami zdarza się, że zamek sam z siebie nagle zaczyna z powrotem działać ale zazwyczaj to bardzo chwilowe.
Z tego co widzę niższe temperatury powodują że zamki najczęściej padają w okresie zimowym. Jak coś ma paść i zaczyna niedomagać latem to raczej zimą na 100% padnie :wink:

AdaskoC - Pią Gru 08, 2017 13:24

Klient na moich oczach dam uszkodził zamek, bo chciał pokazać że tylko tym cyplem może go zamykać. Wycisnął i wpadł cypel do środka drzwi. Po demontażu okazało się urwane całe ramie od siłownika